La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1319 Culés

konto usunięte

3

Nie ujmuję talentu Depayowi ani Demirowi, jeden ma wiele do udowodnienia a drugi ogromny potencjał. Ale jakże niesamowicie ten świat się zmienił dla kibica FCB. Ledwo trzy lata wybieraliśmy najdroższych i najbardziej utalentowanych skrzydłowych, przebieraliśmy w drogich nazwiskach. Może jestem naiwny, ale dalej mam (odrobinę) nadziei w odrodzenie Dembele, nawet jeśli miałoby to skończyć się transferem. Wiem, że pamięć w piłce jest krótka, ale wspominając jego fenomenalny sezon w Bundeslidze i przebłyski u nas mam niezmiennie wrażenie, że jeśli ktokolwiek może stać się nową gwiazdą (Griezmann już nią jest) to właśnie Dembuz. Depay może dać nam dużo radości, ale ciężko mi uwierzyć, by opierając skład na takich zawodnikach była jakakolwiek szansa na zwycięstw w LL czy 1/2 w LM. Jeśli ktoś u nas ma niezrealizowany jeszcze potencjał na klasę światową to właśnie Dembele. W Coutinho też chciałbym uwierzyć, ale przychodzi mi to znacznie ciężej.

9

@iFrontier No to ja chyba wolę czasy które się zaczynają obecnie. Jak widać kupowanie graczy po 100+mln nam nie służy

konto usunięte

0

@iFrontier A poza tym uważam, że Braithwaite, Roberto i Lenglet powinni domyślni (tj. przy pełnej kadrze) oglądać mecze z trybun. Radykał ze mnie, ale innej drogi w tym sezonie nie widzę.

5

@iFrontier Widzę tu pewną niezgodność, jak piszesz że ciężko ci uwierzyć w wygraną LaLiga opierając skład na Depayu, a jednocześnie po 5 latach dalej sie łudzisz że Dembele coś zacznie grać.

1

@iFrontier Dembele mógłby się odradzić tylko jeśli zmienimy styl gry. Przy wolnym budowaniu akcji potrafi kiwnąć czy nawet dograć, ale reszta mu idzie słabo często nic nie daje. Natomiast przy grze z kontry jest bardzo niebezpieczny, gdyby potrenował wykończenia akcji to w ogóle byłby bardzo niebezpieczny.

konto usunięte

1

@Bykunn Absolutna zgoda. Chodziło mi raczej o wskazanie pewnego stoczenia się sportowego. Z perspektywy przyciągania nazwisk nie ma znaczenia, jak Dembele czy Coutinho grali w FCB, ale jaki mieli status gdy przychodzili. A trzeba uczciwe przyznać, że przesunięcie się z poziomu gwiazdy LFC czy Bundesligi na grafikach zapowiadających nowy sezon do Depaya, który nie wypalił w MU i przyszedł to za darmo, jest bądź co bądź smutne. Nie ujmując Depayowi, ponownie podkreślę.

konto usunięte

0

@Striker Nie stawiam tezy, że Dembele się odrodzi - stwierdzam jedynie, że mam taką nadzieję. Jeśli zaś by się odrodził, to tak, mielibyśmy znacznie większe szanse na LL niż dzisiaj. Moim zdaniem jest to logicznie spójne rozumowanie. Cóż poradzić, że ostatnie lata potoczyły się jak się potoczyły.

2

@Bykunn No nie do końca, drogie transfery też nam wychodziły- np. Suárez, Neymar, De Jong (wreszcie zaczął grać lepiej).

1

@Bagsik88 Wiem wiem :D Moim zdaniem nawet Griezmann po tym sezonie będzie za taki uważany. Taka optyka się zrobiła bo te dwa najbardziej jaskrawe przykłady kłują w oczy

1

@Bykunn Ale też transfery za "gorsze" były nie trafione: np. Firpo, Arthur, Kerrison, Gomes, Denis.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?