La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1580 Culés

5

W dniu dzisiejszym upadł rząd Afganistanu, a Talibowie przejęli kontrolę nad całym państwem. Prezydent kraju Ashraf Ghani podał się dymisji. Siły rządowe poddały się w wielu prowincjach bez walki, część uciekła do Iranu.

Bojownicy otoczyli Kabul, lecz obie strony zdecydowały się na pokojowe rozwiązanie. Przejęcie stolicy odbędzie się bez walki, Talibowie dali czas tym, którzy chcą uciec. W ciągu najbliższych dni ma dojść oficjalnego przejęcia władzy.

Cudzoziemcy, którzy chcą opuścić Afganistan będą mogli opuścić Kabul przez jego lotnisko, ale obcokrajowcy, którzy chcą zostać, muszą zarejestrować w Islamskim Emiracie Afganistanu. NATO utrzymuje swoją obecność dyplomatyczną w Kabulu i pomaga w zarządzaniu lotniskiem.

„Zapewniamy ludzi, szczególnie w mieście Kabul, że ich nieruchomości, ich życie są bezpieczne” – powiedział rzecznik Talibanu w wywiadzie dla BBC.

źródło: Twitter / Al Jazeera / BBC / Pigułka świata

1

@NaFazieHitman Szkoda tych wszystkich ludzi.

konto usunięte

3

@NaFazieHitman to teraz Afganistan będzie nazywał się Taliban?

2

@NaFazieHitman Brawo Biden kurde

2

@Zoker Akurat decyzję o wycofaniu wojsk podjął Trump

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?