- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1079 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Ilka
0
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
LAMC_10
3
Ale parówa co??
18 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1079 Culés
7
Nie jestem CFO CEO Cblebleble ale przepracował już 10 lat w dwóch naprawdę dużych korpo i po prostu NIE WIERZĘ że Laporta nie znał liczb strat po tygodniu od przejęcia władzy. Zakładali 100 czy 200 mln straty ok, idzie do sztabu księgowych i kontrolerów finansowych, których są tam pewnie na miejscu tony i z mostu im mówi że za dwa dni ma być pełen raport o realiach i taki raport w dwa dni mu przedstawiają. Bierze audyt żeby to tylko potwierdzić i rozwiać rozbieżności. Rozumiem różnice 200 vs 250 mln to jeszcze można "przeoczyć", ale nie kurła TRZYSTA MILIONÓW WIĘCEJ STRAT niż się zakładało. To jest dla mnie ewidentne kłamstwo Laporty.
2
@Ghotti Dokładnie, w ogóle jego wyjaśnienia się kupy nie trzymają. Tam jest tyle niedorzeczność że ten list Bartomeu już sensowniej wygląda.
0
@Ghotti to chyba zależy też od tego jak sprytnie te długi były ukrywane. Pewnie od miesiąca, dwóch to się spodziewał. Ale wątpię, żeby wiedział o tym na początku.
3
@Ingiel w każdej firmie są trupy w każdej firmie są ludzie, którzy o tych trupach wiedzą, uwierz on to wiedział max po tygodniu może i nie wiedział o 487 mln ale o 400-450 na bank. To jest naprawdę za duża kwota żeby ją ukryć w "szafie"
1
@Bobo25 dla mnie też to jest coś na zasadzie:
Bartomeu - Twoja wina Laporta
Laporta - Twoja wina Bartomeu
tu naprawdę jest mało konkretów
1
@Ghotti No nie wiem, jak pieniądze są rozsiane po róznych aktywach, pseudo spółkach. Generalnie wstrzymałbym się z osądem, że wiedział lub nie wiedział. Poza tym, nawet jeśli wiedział to jeszcze istnieje coś takiego jak "dowody". Teraz te dowody już ma, wcześniej miał tylko świadomość. Trochę za bardzo tutaj każdy zgrywa znawcę księgowości i prawa. Łatwo jest rzucać oskarżenia jak się jest anonimową osobą w internecie. Tutaj każdy jest "ekspertem"
0
@Ingiel dla mnie to jest naprawdę proste, pracuje w IT z księgowymi i finansistami mam dużo wspólnego ze względu na moją działke, oczywiscie nie mam dowodów, ale dla mnie jest to oczywista oczywistość że wiedział od początku. Są do tego odpowiednie narzędzia do tego żeby mierzyć dochody przychody itp itd tutaj mowimy o firmie która kręci obrót na poziomie 1mld euro oni tego w excelach nie robią
0
@Ghotti @Bobo25
tylko tu mówicie o strata a to nie jest często tak oczywiste, wystarczy że audyt zmieni kwalifikacje, zrobi odpisy, zmieni okres amortyzacji itp. rzeczy i już wynik jest różny może nie tak że z 200 robi się 450, ale sądzę że audyt specjalnie zrobił 450 straty aby Laporta miał się czym chwalić w następnych latach, generalnie jak wszędzie nasz klient nasz Pan
a z ciekawości podam że znam firmy gdzie są 3 poziomy EBITDA - księgowy, bankowy, adjusted i dla różnych celów są różne używane:)
0
@lucca87 wiem, że specjalnie to zawyżył, żeby za rok pokazać paczta jak jest dobrze i mamy złote klamki! Co nie zmienia faktu iż chciał to zrobić od początku i zdawał sobie sprawę z konsekwencji
0
@Ghotti
ale jakie konsekwencje? do FFP La Liga to się nie liczy bo jest tam stosunek zarobków do przychodów, chyba że specjalnie zaniżył przychody (nie mylić z wpływami bo to co innego) w innym wypadku tylko podciagnął inne koszta poprzez odpisy itp., a przecież do banków itp. i tak może podawać inne liczby bo jak ci mówię często firmy mają różne poziomy EBITDA
zrobił to jedynie marketingowo