La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 776 Culés

10

Ulala! I to jest miarodajny sondaż!
Sonda uliczna na próbie ponad 10k ludzi. Przeprowadził ją portal ewybory.eu. Wyniki z okresu 1.07-10.08.2021 więc dość świeże.
https://ewybory.eu/sondy-uliczne/

Z sondy wynika, że:
PiS - 31,38%
KO - 29,72%
Lewica - 14,10%
Konfederacja - 10,65%
Polska 2050 - 7,83%
PSL - 5,29%

No jestem skłonny uwierzyć, że aktualnie takie wyniki są.
Przypomne, że ich sonda uliczna z 2019r. przed wyborami parlamentarnymi okazała się najbardziej trafna.

Moje wnioski: KO będzie miało poparcie podobne jak PiS i tutaj nic się nie zmieni raczej. Konfederacja będzie miała ok. 10% i tutaj każdy % powyżej to mega sukces tego ugrupowania. Powiem więcej. 12% w wyborach to będzie cud.
Lewica - 10-15% Tak będą balansować. Jeśli do szafy schowają swoich cymbalistów, to mogą 15% przeskoczyć.
Hołownia - pikowanie w dół. Tak też przewidywałem po powrocie Tuska. Pytanie nie jest zatem czy będą 2 siłą polityczna w Polsce, tylko czy przekroczą próg wyborczy.
PSL - standardowe 5%

@macio_944 @Bykunn @barcelonaLM @NaFazieHitman @Colon @mekston @Kamilos84 @Barca1992

17

@michal26 Trudno uwierzyć w aż 14% dla Lewicy

4

@michal26 Moim zdanie Lewica za dużo, Hołownia za mało. Myślę, że bardziej:
Lewica - 10%
Hołownia - 12-15%

0

@barcelonaLM @Kgorecki2500 no, ale takie są wyniki sondy. Nic na to nie poradzimy.
Moim zdaniem wynik Hołownii jest o wiele niższy niż nam się wydaje, dlatego że przyzwyczailiśmy się do jego 20-25%.
Pamiętajmy, ze jego wyborcy, to w głównej mierze wyborcy Lewicy i PO (vel. KO).
Obie partie i Lewica i KO mocno zyskują teraz.

Powiem więcej.Przypuszczam, że jeśli wybory odbyłyby się w ciągu 3-4 miesięcy, to KO będzie miało ponad 30%, Lewica ok. 15%. Konfederacja koło tych 11-12%, PiS poniżej 30% a PSL i Hołownia w okolicach progu wyborczego. Jaja by były, gdyby obie partie nie przekroczyły progu. Wtedy mamy rządy prawdopodobnie KO+Lewica, lub KO+Konfederacja. Zależy na czym bardziej będzie zależeć KO. Czy na gospodarce, czy na światopoglądzie.
Oczywiście to spekulacje szyte grubymi nićmi.

0

@michal26 Znaczy wiem, że takie są wyniki sondy :). Po prostu myślę, że jest mylna. Większość sondaży jednak daje te ponad 15% Hołowni. Ale sondaże jak to sondaże. Prawdziwy wynik poznaje się przy urnach wyborczych

2

@Kgorecki2500 W 2015 dawali 70% Komorowskiemu. ;)

0

@Kettger Dlatego mówię, że sondaże jak to sondaże ;)

0

@Kgorecki2500 Tak, ale sondaże, to są sondaże a sondy uliczne, to sondy uliczne. Zauważ co jest przeprowadzane w dniu wyborów? No sondy uliczne, bo są najbardziej wiarygodne.
Hołownia nie ma 15%. Zapomnieć o tym juz trzeba. Tyle miał 2 miesiące temu. Według mnie ma poniżej 10% i nie zdziwie się jak zaraz sondaże zaczną też to wskazywać.

0

@Kettger Ale w którym momencie? Przy ogłoszeniu kandydatów czy w trakcie kampanii, bo to duża różnica

0

@michal26 hmm ciekawe. Powiedział bym w pierwszym odruchu że może na ulicy mieli próbkę większej ilości młodych osób stąd wynik Konfy i Lewicy. Ale z drugiej strony wtedy skąd taki wynik PiSu by był. Jeśli założyć że grupa była w miarę reprezentatywna to całkiem do przełknięcia te wyniki. Gdyby tylko Konfa i Lewica wprowadziły do Sejmu w miarę rozsądnych ludzi a nie tych najbardziej "jaskrawych" to w ogóle by było przyjemnie

1

@barcelonaLM te 14% to chyba wszyscy pacjenci psychiatryczni w całym kraju. Partia mem.

1

@Bykunn no z Konfederacji osoby pokroju Mentzena i byłoby naprawdę git.
Z drugiej strony ta "jaskrawość" przyciąga wyborców, więc muszą patrzeć PRowo.
Tak czy siak wyniki niezwykle ciekawe i mam nadzieję, że miarodajne. Oby PiS zszedł poniżej 25%. Liczę też, ze PSL nie dobije do progu wyborczego, ale to nierealne. Oni muszą mieć jakiś kontrakt haha

0

@Odcinkowy Ale tak o każdej partii można powiedzieć. Przynajmniej są wierni swoim poglądom, a nie zmieniają co chwile jak PiS, czy PO.
Natomiast tez są hipokrytami. Tutaj maseczki a poza kamerami bez maseczek normalnie chodzą. Nie lubię czegoś takiego.
Natomiast wolę taką Lewicę, która zawsze będzie pilnować, by "kapitaliści nie przekraczali granic", co jest akurat ich zaletą.

0

@michal26 największą kapitalistką Lewicy to chyba była ostatnio Pani Pawłowska nieprawdaż?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?