- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1854 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
154
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1854 Culés
1
Mam lekki dysonans między spotkaniem z Sociedad i Bilbao. W pierwszym meczu zawodnicy gryźli trawę, a ledwie tydzień później po 10 minutach spotkania, oddychali rękawami. Zero pressingu, wycofanie na własną połowę. Obawiam się, że z Koeman’em na każdym trudnym terenie i z każdym cięższym przeciwnikiem będziemy grać w ten sposób. Martwią mnie wybory personalne i zarządzanie materiałem ludzkim przez Holendra. Pedri jest przemęczony i w dwóch pierwszych kolejkach grał na alibi, Alba wystraszony i gubiący się pod pressingiem przeciwnika, bezużyteczny jako skrzydłowy Griezmann… Niech wraca Ansu, Dembele i Cou, to przynajmniej zyskamy na możliwościach rotacji. Obecnie brakuje szybkich skrzydłowych przez co gramy zbyt statecznie. Szkoda, że Koeman nie daje szansy Gaviemu, czy nawet Puigowi, a wpuszcza mizernego Roberto. Niestety gramy apatycznie i bez odwagi. Dziwne, że pomoc złożona z Busiego, Pedriego i Koke zdominowała Verattiego i Jorginho, a Koeman mając do dyspozycji jeszcze De Jonga nie potrafi stłamsić nawet Basków. We współczesnej piłce nie chodzi o wielkie nazwiska. Chodzi o kolektyw, pracę i intensywność. My gramy z kompleksem niższości… Nikt nie wmówi mi, że Chelsea ma najmocniejszą kadrę w Europie. Jednakże zaangażowaniem, wybieganiem i odrobiną talentu udało im się wywalczyć Champions League.
Do tego retoryka Koeman’a, który publicznie narzeka na kadrę, brak wzmocnień itd. Cały poprzedni sezon tłumaczył się tzw. „okresem przejściowym”. Jak piłkarze mają w siebie uwierzyć i jak mają grać bez kompleksów, kiedy słyszą że trener na konferencji mówi że są za słabi? Pep objął w 2008 r. drużynę rozbitą, która ledwie zakwalifikowała się do LM. Mimo to zaszczepił w zespole gen zwycięzców. Tego brakuje obecnej Barcelonie. Nie są to braki kadrowe, to brak poczucia własnej wartości.
0
@Karol1993 poprzedni sezon zaczęliśmy od 4-0 z Villareal i 3-0 z Celtą, a potem poszła seria wpadek i wtop. Też pojawił się taki dysonans.
Potem na wiosnę przecież też mieliśmy moment, że nie wyglądało to źle - wygrana 6-1 z RSSS mówiła swoje. Poszła przerwa na kadrę i po tej przerwie graliśmy już tylko kaszanę - wymęczone zwycięstwo z Valladolid, a potem już tylko gorzej.
1
@mekston dokładnie. Nie ma na co liczyć w tym sezonie. Nie z trenerem pragmatykiem.