La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 550 Culés

10

Laporta to nie jest jakiś cudotwórca, ani też krystalicznie czysty człowiek i swoje za uszami ma. Nie ufam mu, delikatnie mówiąc, jednak po prostu nie chce mi się wierzyć, że on wraz ze swoim sztabem obeznanych i doświadczonych ludzi w biznesie i sporcie, dał się tam ograć jak dziecko Perezowi, jak to napisał Michał Gajdek. Nie wierzę po prostu, że jest takim głupcem jak wielu o nim pisze i od tak sobie nie podpisał Messiego i oddał go PSG, nie wziął cudownego zastrzyku gotówki od CVC, nie dogadał się z miłym i zawsze otwartym na współpracę Tebasem i tylko czeka na Super Ligę, w między czasie niszcząc dalej Barcelonę. To jest raczej niedorzeczne myślenie. Joan ze wszystkimi swoimi wadami to nie jest Bartomeu i na pewno chce zbudować ponownie wielką Barcelonę i cieszyć się jej sukcesami, ale żeby to zrobić, to dziś musi się zmierzyć z tym całym bagnem oraz iść na kompromis i np. prośić zawodników o obniżkę pensji. Gdyby przejął klub w normalnych warunkach, to ci zawodnicy już dawno byliby na zielonej trawce. Dałbym mu czas, aby można było wystawić mu obiektywną ocenę, bo jest zbyt krótko w klubie i zbyt wielki bałagan panuje, aby to wszystko uczciwie ocenić. Podsumowując, nie wierzę, że Laporta przy wszystkich swoich wadach, który siedzi w tym piłkarskim biznesie od lat, jest po prostu zwykłym głupcem i totalnym ignorantem, który dał się ograć jak dziecko Florentino. Myślę, że nie wszystkie karty wyłożył na stół. Tak czy owak Barcelona jeszcze ponownie będzie wielka.

konto usunięte

0

@Pilka_jest_okragla Moim zdaniem tak to może wyglądać dlatego że Laporta chce wyciągnąć Barce z bagna finansowego dlatego taka Superliga by to uratowała a że ma związane ręce to musi w to wejść tak samo nie może zadłużać klubu jeszcze bardziej dealem z CVC nawet jeśli Messi by został to w dłuższej perspektywie byłoby na minus zważając na to jakie zyski Leo generuje

1

@Pilka_jest_okragla Laporta pokazał się z dobrej strony kiedy w klubie było tzw. "prosperity". Wyciąganie giganta z bagna (długi zapewne większe niż posiadany majątek oraz koszty na dzień dobry wyższe niż przychody) to coś zupełnie innego. Tutaj jest potrzebna ostra redukcja kosztów i szukanie nowych przychodów. I początkowo wydawało się, że jest szansa na ten drugi element. Tylko Superliga wypadła zanim na dobre się rozkręciła. CVC to pomyłka - jak sprzedanie się za paczkę gum do żucia i lizaka. A strata Leo - choć można by ją podpiąć pod "oszczędności" to faktycznie jest strzałem w kolano jeżeli chodzi o marketing.

Sam się teraz zastanów. Wyobraź sobie, że chciałbyś zainwestować kasę w reklamę i zastanawiasz się czy nie włożyć trochę kasy w Barcelonę. I co widzisz? Niemal pół roku po przejęciu klubu koszty nadal wyższe niż przychody. Z klubu odchodzi najlepszy zawodnik i maszynka do robienia pieniędzy. Żeby w ogóle móc zarejestrować nowych zawodników to jeden z kapitanów musiał praktycznie zrzec się wynagrodzenia. I co myślisz w takich okolicznościach? Że Barcelona to poważna silna marka? No raczej nie? Dziś kojarzymy się raczej z gigantem leżącym w rowie. Nie mamy mocy, żeby dyktować warunki - w zasadzie sponsorzy mogą się zgłaszać tylko dlatego że to wciąż duża marka i można się zareklamować "po taniości".

Nie powiem żeby Laporta był odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Moim zdaniem zadanie jakie przed nim stoi zdecydowanie go przerasta.

0

@Azi wiek już sędziwy, pamięć nie ta, ale czy za pierwszej kadencji Laporta nie postawił klubu na nogi? Nie było wtedy aż takiego bagna, ale nie miał łatwiej sytuacji

1

@Kozinho. Porównanie tamtej sytuacji z obecną to jak porównanie braku paliwa w baku do płonącego auta.

konto usunięte

0

@Azi zwłaszcza ze miał młodziutkiego Messiego.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?