La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 703 Culés

9



Dobry artykuł. Od małego zabija się kreatywność u polskich zawodników. Zatrzymaliśmy się ze szkoleniem piłkarzy w latach 90, gdzie dominowała siła i waleczność. Te czasy już przeminęły, a my nadal wolimy przez 90 minut biegać za piłką niż grać piłką. Kiedy wypuściliśmy na główne europejskie salony skrzydłowego z myślą do gry, dryblingiem i techniką? Błaszczykowskiego 10 lat temu. Od tamtej pory cisza. To nie jest przypadek, że Zalewski, który od młodego szkolony jest we Włoszech przyjeżdża na mecz Polski i wygląda kapitalnie z piłką przy nodzę w porównaniu do np. Kamińskiego z Lecha. To samo Zieliński, który też za nastolatka wyjechał do Udinese.

Młodzi na boiskach dostają opierdziel za każdy nieudany drybling. "Nie baw się", "Wywal w maliny", "Nie drybluj tylko graj do najbliższego" - standardowe teksty trenerów z niższych lig wychowanych w czasach PRLu. Niestety, ale nam najbardziej w graniu w piłkę przeszkadza właśnie piłka.

4

@Homeopata8989 tez szatnia ma na to wpływ, jak grasz ze starszymi, na treningu jakoś okiwasz efektownie jednego to powie ci, że sankami Ci wjedzie następnym razem

2

@Homeopata8989 potwierdzam, w AP do której uczęszczał syn bylo podobnie i dodatkowo karano za to ławką. Masakra.

konto usunięte

0

@Homeopata8989 W naszym kraju zabija się drybling, wiele razy byłem świadkiem, że gość w szkole który mijał dryblingiem kilku zawodników nie jechał na zawody, jechał za to jakiś rzeźnik tylko dlatego, że kasował wszystko jak leci i dobrze piłkę wybijał, tak to wygląda.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?