La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1443 Culés

0

Jesteście za wyjściem Polski z Unii Europejskiej??

11

@paweldunajecfcb Zdecydowanie nie. Sama unia wymaga reform jednak pozostanie w niej jest kluczowe. Trudno nie zauważyć jaki skok zaliczyliśmy po przystąpieniu do wspólnoty.
Btw my z naszą "gospodarką" poza UE to...

7

@paweldunajecfcb Za słabi jesteśmy by wyjśc z Unii.

7

@paweldunajecfcb Absolutnie nie. Wielka Brytania odczuwa to boleśnie więc my byśmy odczuli to tym bardziej. Po za tym hamuje ona autorytarne zapędy Pisu.

konto usunięte

1

@paweldunajecfcb jeśli udałoby się ją zreformować do tego czym pierwotnie być miała to nie, bo to świetna inicjatywa była. Natomiast jeśli dalej będzie szła w kierunku centralizacji i stworzenia jednego państwa to jak najbardziej powinniśmy pomyśleć o wyjściu.

2

@paweldunajecfcb Zdecydowanie nie. Bez Unii jesteśmy słabi jak sik pająka. Ale oczywiście sama Unia wymaga reform, ale zdecydowanie nie powinniśmy iść z Unią na bardzo głupią wojnę, a tym bardziej z niej wychodzić.

1

@paweldunajecfcb każda unia prędzej czy później upadnie, ciekawe co by było jakby europejska upadła.

0

@paweldunajecfcb Zdecydowanie nie.

0

@Kgorecki2500 Dlaczego uważasz że W.Brytania boleśnie odczuwa wyjście z Unii, tzn. jakie wskaźniki gospodarcze bierzesz pod uwagę.
Przykładowo zerknąlem sobie na aktualny wzrost PKB w porownaniu do największych krajów Europy.
W. Brytania -> 4,8%
Hiszpania -> 2,8%
Włochy -> 2,7%
Niemcy -> 1,5%
Francja -> 1,1%
Do końca roku wzrost ma wzrosnąć w UK do poziomu 7%.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że w zeszłym roku mieli twardy lockdown długo i mieli rekordowy spadek PKB(-19,5%, ale to było głównie Q2 2020, w Q3 2020 mieli już +16,9%, skończyli rok powyżej 0).
Z innych czynników ważnych zwracam uwagę, na bardzo mały wzrost inflacji 0,3%(z 1,7% 1 lutego 2020(data brexit) do 2% dzisiaj)
Przykładowo: wzrost w UE Francja +0,5%, Niemcy +2,2%(mają już inflajce 3,9%), Włochy +1,8%, Hiszpania +2,6%.
Polecam: https://pl.tradingeconomics.com/united-kingdom/inflation-cpi i zmieniać sobie w urlu nazwę krajów a menu po lewej różne wskaźniki ekonomiczne.
Powiedz, mi na bazie jakich czynników makroekonomicznych uważasz że W.Brytania traci po wyjściu z UE, bo jak porównuje do innych krajów dużych krajów UE okres po brexit, to wskaźniki mają lepsze lub znacznie lepsze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?