- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1733 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
161
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1733 Culés
22
Ludzie mówią, że powinniśmy zerwać z tiki-taką, aby osiągać sukcesy. Ja bym raczej powiedział, że powinniśmy do niej wrócić, bo tiki-taki to my nie gramy od odejścia Guardioli. Mam wrażenie, że większość z tych osób, które to piszą nie wiedząc czym jest tiki-taka, myśląc że to zwykłe utrzymywanie się przy piłce i duża ilość podań. Nie, tiki-taka to coś więcej. To szybkie podania na jeden kontakt, wymienność pozycji, wysoka płynność gry. Ja tego nie widziałem już od lat, nawet za Enrique, który skupiał się bardziej na grze z kontry, szybkiego przenoszenia piłki do MSN, ale to nie była prawdziwa tiki-taka.
1
@Pawlak1992 Tiki-taka to już przeszłość. W obecnym futbolu to się nie sprawdzi
13
@MesQueUnClub96 To tylko twoje domysły. Aby wiedzieć czy zadziała, najpierw należy to sprawdzić.
17
@MesQueUnClub96 nie sprawdza bo nie ma dobrych piłkarzy do takiego grania. Jakoś Ajax niedawno pokazał w LM,że da się.
2
@Pawlak1992 Trzeba mieć do tego wykonawców, takiego Iniesty, Xaviego, Leo czy Alvesa już nie będzie raczej.
2
@Pawlak1992 żeby sprawdzić czy zadziała trzeba mieć odpowiednią jakość piłkarzy do tego. Co więcej, żeby to grać nie można mieć 2-3 top piłkarzy i resztą średnią tylko cały zespół musi reprezentować odpowiedni poziom techniczny, a do tego w pomocy potrzeba takich co mają wizję gry, kreatywność i właśnie odpowiednie wykonanie
1
@Pawlak1992 ale ty też chyba nie do końca wiesz co to jest tiki taka jeżeli oczekujesz tak trudno do zrealizowania stylu od marnego składu Barcelony włączając dzisiejszych wychowanków z La Masii, kto niby ma to urzeczywistnić na boisku, pokaż tych piłkarzy? myślisz że przyjdzie odpowiedni trener, na przykład Xavi i wystarczy?
0
@goldmetaxa Nie, już nie raz to pisałem, z Xavim powinniśmy poczekać aż odejdą starzy piłkarze, którzy się już nie nadają do takiego szybkiego biegania, podań na jeden kontakt, wymienności pozycji. Xavi powinien tu przyjść dopiero gdy odejdą te stare pryki jak Pique, Busquets, Alba, czy te drewna jak Roberto, Lenglet, a przyjdą nowi piłkarze. Nie muszą być to światowej klasy zawodnicy, ale młodzi i perspektywiczni z dobrą techniką, za których nie trzeba będzie płacić wielkich milionów.
1
@donleo12 Ajax ten Haga bardziej przypomina stylem drużyny Kloppa niż nasza charakterystyczna tiki-take