La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 738 Culés

6

Nie ma żadnego obecnie DNA Barcy w tym klubie co można nazwać DNA tutaj? Tą zrujnowaną mentalnie drużyne i fatalną grę bez pomysłu gdzie wybijamy piłe na pałe pod pressingiem i wrzucamy na nikogo 50 wrzutek? DNA Barcy rozpadło się już kilka lat temu od kiedy klub przejął Rosell a po nim Bartomeu, Drogie nietrafione transfery, reklamy na koszulkach, wynalazki jakieś jak Boateng, Luuk, Martin, zaniedbanie szkółki, próba grania w środku pola "Tiki Taki" zawodnikami bez umiejętności do takiej gry, coraz mniej techniki, dryblingu i błyskotliwości i coraz więcej mininalizmu i pragmatyzmu, oraz przeciętności technicznej no ja tego DNA to już tutaj nie widzę wgl a z naszej pięknej gry gdzie panowaliśmy nad piłką, pięknie wychodziliśmy spod Pressingu, szybkimi podaniami na raz, dryblingiem i ustawianiem się i dominowaliśmy, pressowaliśmy zostały już tylko wspomnienia. DNA Barcy umarło wraz z odejściem z tego klubu takich ogniw jak Puyol, Xavi, Alves, Neymar, Andres, Lusito, Messi a zastąpiliśmy ich o 3 klasy gorszymi pod każdym względem zawodnikami albo próbowaliśmy fizolami jakimiś jak Vidal czy Ivan zastępować magików. Podsumowując, nie ma w tej drużynie od lat DNA Barcelony a łańcuch wraz z odejściem kolejnych ogniw i olewaniu tradycji pękał aż w końcu sie rozpadł, obecnie to pozostaje nie DNA a DNO..

1

@Coutinho007 I teraz są dwie opcje.

1. Możemy się dalej oszukiwać i próbować grać stylem, którego nie potrafimy grać.
2. Przemodelować grę na bardziej fizyczną i szybką.

0

@Kettger Możemy ale to odejscie od tego DNA nas pogrążyło też. Kiedyś Brazylia odeszła od Jengi bo niby też była podobno "Archaiczna" chciała iść za Europą i nie skończyło się to dobrze. Chciałbym wrócić do tego co było ale do tego też potrzeba nam takiego fachowca i wizjonera jak Pep a takiego 2 gościa już pewnie też nie będzie.

1

@Kettger No i pozostaje pytanie co mamy grać. Do kontry nie ma skrzydeł, do autobusów nie ma zawodników też zbytnio bo im większe są przestrzenie do pokrycia tym gorzej taki Busi wygląda np a większość z zawodników jest nauczona innej piłki, może to co graliśmy za Lucho ale też nie. No cholernie ciężkie zadanie stoi przed nowym trenerem, dla mnie z niektorych zawodników jak np Busi powinnismy już rezygnować powoli i tak czasu tu potrzeba na zbudowanie czegoś.

1

@Coutinho007 Po pierwsze zapomnieć o formacjach 3-5-2 itp. Skoro nie ma nawet dwóch, porządnych obrońców, to tym bardziej trzech. Pisałem już o tym dawno, ale ludzie widzieli szansę w tej formacji, cóż...

Co do stylu, musimy być przede wszystkim lepsi fizycznie. Dziś taki Bayern może biegać za piłką nawet 150 minut i tego nie przeskoczymy. Musimy więc być inteligentni i odpowiednio dostosować swój styl do rywala.

0

@Kettger Chodziło mi o to, że sporo osób mówi o tym, że przez DNA nasze jest to co jest, tylko, że to DNA całe nie istnieje w klubie już od lat a gadanie o nim to hipokryzja bo gadanie, że nie ma Haaland DNA Barcy np dlatego go olali czy Davies to jest szczyt hipokryzji bo ściągnęli do klubu takich kozaków jak Luuk, Boatrng, Martin, Firpo, Arturo Vidal, Andre Gomes, Griezmann czy Arda Turan...

0

@Coutinho007 Ale jak piszesz o klubie to nie pisz czegoś co dotyczy tylko pierwszej drużyny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?