La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 735 Culés

3

Czy przyzwoici ludzie nadadzą jutro pozytywny wymiar Marszowi Niepodległości czy ich pojawienie się uwiarygodni Bąkiewicza i jego rasistowską ferajnę. Naprawdę jestem przekonany, że wiele osób idących w Marszu będzie szczerze cieszyło się z kolejnej rocznicy naszego wielkiego święta, ale jednocześnie przypomnę, że nie da się udawać, że ów Marsz, oprócz wypowiedzi kompromitujących jego liderów zasłynął następującymi hasłami: "Czysta krew - Trzeźwy umysł, Europa będzie biała albo bezludna, Wszyscy różni - wszyscy biali, Biała siła".

Nie da się udawać, że organizatorzy Marszu nawrócili się na inne poglądy. Z wpisów poparcia dla tej imprezy okazuje się, że dziwnym trafem udzielą go osoby, które same chętnie pomstują na ludzi innych ras, gardzą imigrantami, podejrzewam, że za grzech uważają geja-patriotę. Pewnie bardziej umiarkowane osoby też zechcą dołączyć, może z braku innych wydarzeń tego typu. Przyznam rozmiar Marszu jest imponujący. Ale czy słusznie?

Wg mnie podpisywanie się pod Marszem jest dość wątpliwe etycznie, chyba, że uznajemy za patriotyzm postawę "my przeciw wszystkim", co demonstruje od 6 lat partia rządząca. Dla mnie takie podejście jest trudne do przyjęcia. Oczywiście, spodziewam się naciąganych uzasadnień, że to wspaniały marsz, bo były na nim dzieci. A nie chciałbym przypominać w jakich defiladach dzieci brały udział parę dekad temu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?