- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1562 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
3
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1562 Culés
3
W wyniku zmian przepisów dotyczących fotovoltaiki około 1gw mniej będzie mniej mocy. Bo ludzie nie będą się przyłączać.Bo sieci nie nadążają.Przepisy mają na celu zachamowanie gdyż pis nie przerobił sieci energetycznych.Chociaż miał na to kasę z ue.W zamian za to robi kampanię co trzeba robić jakby zabrakło prądu;)kup latarkę, może nową swieczkę.Ta partia to men.Tu trzeba wpuścić Bareje aby kręcił kolejne filmy.Tego materiału byłoby tak dużo że starczyłoby na kilka netfixów;)
2
@Borneo zacząłem wypisywać błędy językowe jakie tu napisałeś, ale poddałem się jak wypisałem spis treści.
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@Gwyn luz ale czy to że ja robię błędy zmieni coś że mamy partię mem sabotującą interesy Polaków.Państwo ma problem z energetyką ludzie chcą tu pomóc a ci takie coś potrafią spieprzyć.
0
@Borneo Pomóc? A nie zarobić i płacić mniej Kurde ale ja zepsuty jestem.
Akurat fotowoltaika z energii słonecznej wyczerpała swój potencjał dla sieci, elektrownie potrzebują więcej prądu raczej w innych godzinach niż w tych które są szczytowe dla fotowotaiki i to cały problem o czym pisze wielu ekspertów.
1
@Gall Trzeba modernizować sieci aby straty też nie były na poziomie 20%.trzeba zrobić program przydomowych magazynów sieci aby to się opłacało.Kasa na to też będzie no ale wiadomo praworządność ziobro i wszystko jasne.
1
@Gall jeszcze jest jedna rzecz za chwilę pobór mocy będzie większy przez samochody bo model pracy się zmienił ludzie pracują w domu i mogą ładować samochody.Druga rzecz to klimatyzacja przez to w usa dom zużywa kilka krotnie więcej energii..U nas temp generalnie się podnosi i zimy są coraz krótsze i cieplejsze.Te trendy instalowania klimatyzacji będą wzrastać i tu pobór mocy się zwiększy.Wzrost fotovoltaiki jest konieczny.
0
@Borneo No masz rację ale to są ogromne koszty z magazynami przydomowymi może za dekadę to się będzie opłacało jak technologia pójdzie do przodu. Tak masz rację z klimą tylko że znów klima dla niektórych ma działać nie tylko w godzinach szczytowych dla fotoltaiki i koło się zamyka. Myślę że sporo osób dwa razy się zastanowi czy opłaca się inwestować w magazyny i fotowoltaike przy tak szybkich zmianach prawa.
1
@Gall ogromne koszty masz przy węglu
1.płacisz za coraz droższy węgiel
2.Za emisje
3płacisz na górników którzy umierają
4 płacisz ogromne pieniądze na slużbe zdrowia rak zawaly lekarstwa.Osoba po zawale rok może być na rencie
5.5mog niszczy infrastrukturę trzeba ją odnawiac.
6Czasem masz kłopoty z wodą
To są realne koszty węgla
Natomiast pieniądze możesz mieć z ue.Tylko musisz nie iść w stronę autokracji.W kontekście magazynów potrzeba tu ekonomii skali aby ceny poszły w dół jest to jedno z zadań rzadu do zrobienia.
1
@Gall a co do klimatyzacji to będzie używana głównie za dnia w nocy słońca nie ma a ha tu się nie spodziewam sytuacji pogodowej jak w Egipcie.Ale trochę temp.będzie wyższa.Myślę że fotovoltaika mocno wspomoże ładowanie samochodów.bez niej jeśli przybędzie elektryków i klimatyzacji będzie ogromny problem
A dopiero w 2033 ma być elektrownia atomowa i ile nie będzie opóźnień bo I Macron i usa mówią ok ale praworządność.Zresztą kongres zbiera informacje o stanie demokracji w Polsce.Tutaj sprawa może nie być prosta
A małe elektrownie atomowe nie zastąpią dużych.
0
@Borneo No masz a widziałeś ile rządów wygrało z górnikami? To jest jeden z największych problemów.
Dlaczego milczysz o pozostałości po woltaice, o tym się nie mówi ale hulajnogi miejskie pokazują ten problem, składowanie odpadów to też będzie drogi problem.
0
@Gall świetną książkę na ten temat napisał Gates "jak ocalić świat"
Opisał dokładnie co jest. czego nie ma nad jakimi techn.pracują.Co to są zielone dopłaty i ile będą kosztować.(koszt zmiany)kuedy to osiągną)I opisane są dosłownie wszystkie gałęzie dotyczące klimatu.Jego propozycje, czy plan jak to wdrażać,bo niektóre technologie są drogie i tu on mówi wprost, że jest to rola rządu i powinny być zamówienia państwowe samorzadów itp.Aby obniżyć daną technologię oczywiście zachęty w postaci dopłat.Czyli to czego nie robi pis z magazynami a powinien.Tą książkę powinien przeczytać każdy kto chcę zrozumieć przyszłość i teraźniejszość.Pieniądze na wszystko są Ue i jest wola największych i stworzone będą innowacje które stworzą rynki i powiększą rynek pracy.Gdzieś czytałem że ilka firm dysponuję technologią utylizacji akumul.
Natomiast widzę podstawowy błąd w podejś.Nie ma techn. Nie róbmy tego zostańmy przy starym.Taki elon Musk czy jobs by cię z roboty wyrzucili za takie myślenie.Wszystkie te problemy zostaną rozwiązane i te technologie co są nie są ostateczne.Porównaj sob.tel z 2009 i 2021 Zobacz jak można sporo zrobić.A wchodzi sztuczna inteligencja.Już pracują nad 6g.Wchodzą komputery kwantowe.Ogromna liczba państw uczestniczy w wyścigu o kosmos co napędza wynalazki a tu będzue hak lrzeżyć w klimacie marca jak go zmienić itp.Sporo rzeczy opracują. Pojawiają się coraz lepsze narzędzia a świat nie stoi w miejscu.to wszystko zmieni się techn wciągu 15 lat.To będzie rewolucja klimatyczna.Mam tu na myśl techn w wielu obszar.A co do górników trzeba tam stworzyć strefy ekonomiczne dać im pracę ściągnąć inwestycje zainwestować tam w technologie oze zatrudnić ich.Pieniądze z ue trzeba stworzyć programy aby się przebranżowić itp.A nie wysyłać dude czy szydło i opowiadać głupoty że węgla jddt na 200 lat.Po co kłamać.Oni stracili 5 lat i mogli zmieniaćstosunek węgla do oze a oni sabotowali wiatraki.Nie wymieniali piecy niskiej kategorii bo urządzili fatalnie system dopłat i ue dopłaty im zabrała.Poszło to z budżetu państwa.Pis to są amatorzy skupili się na sądach i płacimy kary .Powinniśmy już z ue dostać kasę a bujamy się z reformami nieudacznika ziobry i bulimy kary.Inni nam uciekają a relacje mix oze węgiel mamy najgorszą.Jeszcze inflacja.Drogi mają roczne opóźnienia bo nie potrafią ściągnąć pracowników.Generalnie do rządzenia się nie nadają.Rządzą 2 bankierzy i bank zarabia a reszta.......ja na nich nie zagłosuje.A le pen to zdrada wobec nato bo ta panna działa przeciw nato bo turcja ma w europie 2 arnie......długi temat