La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 862 Culés

6

Leszek Żebrowski:
Tym historykom i publicystom, którzy odmawiają NSZ-owcom miana żołnierza: gen. "Grot" (później gen. "Bór") swych podkomendnych z AK stale nazywał "członkami" i ujmy im to nie przynosi. Co ciekawe - odnośnie żołnierzy i oficerów NSZ w dokumentach AK stale pojawia się nazwa: żołnierze.

Jest jeszcze sprawa wieku osób przyjmowanych do organizacji. Decydowały rozkazy (w AK i NSZ): od 17 roku życia! (później rzadko od 16-go, ale trzeba było spełnić odpowiednie warunki, w tym przede wszystkim - przydatności).

Ale w ZBoWiD i niestety, na masową skalę w III RP namnożyło się dziecinnych "kombatańców" (już dzieci 9-15 lat jako żołnierze AK; nota bene bardzo znane nazwiska polityków, historyków itd.) Jakby oddzielna armia, co ośmiesza i deprecjonuje prawdziwych bohaterów.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/266121217_459848132168651_8456400406629194500_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=-_GwYi0PQh0AX-Yp8tU&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=fed8370143aa3f784f1ead32ee783f5b&oe=61B81651

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?