- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1673 Culés
Gorące dyskusje
Batys
1
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
58 odpowiedzi
michaleu
4
Vice City też było moim pierwszym GTA :') https://twitter.com/i/status/2069385649678151701
21 odpowiedzi
Kgorecki2500
9
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1673 Culés
2
"Patriota"
Rozum, wiedza, talent, praca
U nas, bratku, nie popłaca!
Postęp i cywilizacja
W kąt, gdy wchodzi do gry "Nacja!"
Możesz kpem być i cymbałem
Możesz dureń być siarczysty,
Byleś z mocą i zapałem
Kraj miłował macierzysty!
Huha! Hopsa! Każdą nową
Myśl witamy Krzyżem Pańskim
Precz z geniuszem Europy
Farmazońskim i szatańskim
My o jedno tylko modły
Szlemy k niebu z naszej chaty:
By nam buty śmierdzieć mogły
Jak śmierdziały przed stu laty!
Kazimierz Przerwa-Tetmajer, rok 1898
Minęło ponad 120 lat, a wiersz w wielu przypadkach wciąż aktualny. Niesamowite. Po całość zapraszam tutaj: https://poezja.org/wz/Przerwa-Tetmajer_Kazimierz/26716/Patriota
3
@macio_944 w sumie fakt, ale u nas to często ze skrajności w skrajność - jedni, że Europa zła, zepsuta, lewacka; inni z kolei, że fantastyczna, bez skazy, trzeba brać z nich zawsze przykład (kraje zachodu głównie)
1
@CatalanDream Tak, z tym się zgodzę. Skrajności to najgorsze co może być. Jednak mnie jest bliżej do tej lewej strony co oczywiście sprawia, że dużo bardziej mnie irytują zachowania prawicy. Niemniej jednak to nie oznacza, że wszystko jest po "mojej" stronie okej. Warto krytykować i chwalić, ale trzeba to robić z głową. My tego nie potrafimy.
0
@macio_944 A może o to chodzi żeby rozbić to o co ludzie naprawdę walczą i staną się słabsi i podatniejsi .Ludzie zaciekle walczą o rodzinę , ojczyznę i wiarę.Tak się jakoś dziwnie składa że te wszystkie wartości są w ostatnich latach strasznie szkalowane.
1
@macio_944 Powiem ci że takich poetów którzy uciekli z polski zaraz po wojnie bo mieli podobne odczucia jest więcej. Jak to ktoś powiedział Polski wcale nie trzeba napadać i podbijać ona sama doprowadzi się w krótkim czasie do ruiny.