La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1563 Culés

5

"Nie patrz w górę" obejrzane. Ocena między 6.5, a 7. Do plusów zaliczę świetne aktorstwo, ale przy takiej obsadzie ciężko, by było inne. Mnóstwo odniesień do codzienności, Idiokracji czy Dr. Strangelove, bazujący na fobiach i naszych strachach. Docenić należy sam pomysł i zebranie takich tuzów na jednym planie. Kto wie, może filmowcy dali szanse Arianie Grande nagrać najlepszy utwór w jej karierze:) Jako satyra spełnia się doskonale, sporo momentów do uśmiechu i jest to dobry film, ale niestety sporo rzeczy się nie zgrało, bym mógł dać wyższą ocenę. Po pierwsze jest za długi. Wiem, że to czasem oklepany argument przeciw filmom, ale tu jest trafny. Mógłby trwać ze spokojem te 120 minut, bo w końcówce (oprócz finałowych scen) jest taki rozmemłany. Kolejna sprawa to chwile powagi mieszają się z ironią. Jakby dwie produkcje biegły obok siebie i się wzajemnie przeplatały. To mi się średnio podobało. No i finalnie, "Nie patrz w góre" jest filmem mało angażującym i zbyt łatwo podsuwa widzowi znajome urywki z rzeczywistości. Szczerze mówiąc nie obchodziło mnie, co się stanie z bohaterami (również tymi pozytywnymi), bo byli nieco tekturowi i nie przekonali mnie do siebie. Na fw dałem z czystym sumieniem siódemeczkę, bo to dobry film zarówno jako kino katastroficzne, jak i krzywe zwierciadło na dzisiejsze społeczeństwo, choć dużo zabrakło, by mówić o nim w kategoriach arcydzieła.

2

@BorzyKrzys "Kolejna sprawa to chwile powagi mieszają się z ironią. Jakby dwie produkcje biegły obok siebie i się wzajemnie przeplatały."
Właśnie ten zabieg mi sie podobał. Z reszta Twojego wpisu się zgadzam! Film na solidne 7, ale nie wiecej. :)

2

@BorzyKrzys obejrzane połowę filmu. W mojej opinii to film na ocenę 3/10 i to głównie z uwagi na obsadę filmu. W filmie nie pojawiło się nic, co w jakikolwiek sposób mogłoby zaskoczyć. Mam wrażenie, że scenariusz tej "satyry" został napisany w 5 minut, podczas robienia dwójeczki na toalecie. Wymyśl prostą katastrofę -> pokaż, że wiedza i wykształcenie nie budzi autorytetu -> pokaż, że władza ma gdzieś ludzi i myśli o swoich stanowiskach -> pokaż jak znaczące są wpływy najbogatszych.

2

@BorzyKrzys Słabo, że Leonardo zagrał w tak marnie ambitnej produkcji, z tym doktorkiem cyrk straszny, liczyłem na bardziej ambitną produkcje, a tu takie meh.

1

@Mazi niestety to co wymieniasz jest dla tego świata tragiczne i właśnie sam wpisujesz się w to co pokazuje ten film. Jak łatwo takim wpisem ujebać wszystko .To dramat bo wiele ważnych rzeczy spuszcza się do sedesu.Dla mnie film nie był do końca wykorzystany i jest to główny mój zarzut.Ale czytając twój komentarz i tego typu wpisy doceniam ten film.Z perspektywy nie wykorzystania filmu bo i świetny serial zrobić dałbym 6.5 ale za to jak aktualny jest film dałbym nawet 8.

2

@BorzyKrzys ja dopiero za drugim podejściem wytrzymałem do konca, głównie by zobaczyć zakończenie o którym dużo ludzi pisało.
Rozumiem na czym polega satyra ale dla mnie to było aż za bardzo przerysowane, przecież te reakcje polityków czy dziennikarzy były po prostu absurdalne.
Dla mnie film po prostu średni i moja ocena to 5 na 10.

1

@Bobo25 Dokładnie tak. Film typowo netflixowy, gdzie widz musi mieć wszystko podane na tacy. Niestety, z dużej chmury, bo pompowano ten film, mały deszcz.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?