La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1513 Culés

6

Podsylam link do propozycji ustawy o debacie publicznej #KontoKonfederacji

To co widzę, to NIEDOPOWIEDZENIE, czyli logicznym jest, że zadziała np. art. 202 KK, ale dobrze by było dopisać, że Administrator (czyli np. Facebook, czy Twitter) ma prawo usunąć treści, jeśli są niezgodne z prawem obowiązującym w kraju danego użytkownika, ale nie jest to wprost opisane.
Ustawa jak najbardziej dobra, ale wymaga doprecyzowania (widać, że na szybko robiona).
Dodatkowo wymagana jest bliźniacza ustawa o swobodzie wypowiedzi, czyli ochrona zwykłego użytkownika. Zapewne pójdzie w późniejszym etapie. To tak dla informacji do osób, którzy mają pretensje, ze na raz tego nie robią.
A czemu partia polityczna/polityk pod pewnymi względami jest uprzywilejowany? Nie wiem. Zapytajcie się tych, którzy są autorami immunitetu poselskiego ;) Z jakiegoś powodu chroni się reprezentantów narodu polskiego ;)

Link do PROPOZYCJI ustawy, która zapewne jeszcze ulegnie zmianie:
https://zapodaj.net/22c5344754f34.png.html

No szykuje się rewolucja. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.
@barcelonaLM @Barca1992 @DonMatteo901 @FC1899Barca @NaFazieHitman @tobiasson92 @Nano22 @Colon

0

@michal26 nawet jak ustawa wejdzie to.i tak nie bedą musieć przywracać konta konfederacji xD

1

@Gwyn no tak. Prawo nie działa wstecz. To logiczne przecież ;) Złożyli odwołanie i na tej podstawie może im przywrócą, ale wątpię w to.
Tu bardziej chodzi o to, by zabezpieczyć swobodę wypowiedzi w debatach publicznych, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z przedstawicielami władzy, lub po prostu partiami opozycji...
Ja akurat rozumiem, że są pewne granice po prostu ;)

0

@michal26 swoją drogą mam trochę wywalone na to czy przywrócą konto konfederacji czy nie, ale to, że chcą regulować ustawą Internet mnie trochę śmieszy xD

0

@Gwyn wiesz...tu bardziej chodzi o swobodę wypowiedzi w necie. PO pamiętam, że chciało wprowadzić ACTA i to bardzo ograniczyłoby swobodę wypowiedzi w necie.
Ta ustawa jest bardziej preciwdziałaniem złych praktyk.
Absurdem jest, że trzeba taką ustawę wprowadzić, ale korporacje nie mogą mieć aż tak dużego wpływu na politykę Państw...
Moim zdaniem jest to niebezpieczny trend.

Prawda jest taka, że Internet powinien być w ogóle wolny od polityki, czy też cenzury, a tak niestety przestaje być :/

0

@michal26 generalnie masz rację, łącznie z tym że ta ustawa jest tak perfidnie na szybko napisana że to szok. Według niej, mając profil partyjny mogę napisać że Duda to powinien być Hitler i powinien wymordować wszystkich Żydów (taki przykład mi przyszedł do głowy) a Facebook nie miałby prawa usunąć tego, chyba że chciałby zapłacić 50mln złotych xD

1

@Gwyn Do 50 milionów złotych. Podobnie z RODO jest a w praktyce wiadomo jak to wygląda.
Wiesz. Ja uważam, że takie poglądy są złe, ale...na tym polega wolność słowa i każdy powinien mieć prawo wypowiadania się. Istnieje profil zwolenników komunizmu na facebooku. Chyba nie muszę tłumaczyć jakie tam są treści?
Ja jestem gorącym zwolennikiem wolności wypowiedzi i póki nie łamiemy prawa - póty nie powinno nam się zabraniać tego mówić.
Natomiast uważam, że ustawa napisana za szybko. Na pewno w takiej formie nie przejdzie i śmieszą mnie ludzie, którzy cisną po Konfederacji w tej materii xdd
Co innego, gdyby to przeszło. Sam bym wtedy bekę cisną.
Bardziej chyba chodziło o to, by pokazać że coś robią i nie zostawiają tego tak.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?