- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 953 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
86 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 953 Culés
16
Witam i zapraszam do nowego odcinka "Historii jednej fotografii"
42/80
https://api.culture.pl/sites/default/files/styles/1920_auto/public/images/culture.pl/rpa_1994_zamieszki_przed_wyborami_fot_krzysztof_miller_ag.jpg?itok=FMYuOwpx
Dzisiaj chciałbym przedstawić jednego z najbardziej znanych polskich fotografów ostatniego 25lecia, mianowicie Krzysztofa Millera oraz jego zdjęcie przedstawiające ciężką jak również kontrowersyjną pracę fotoreporterów. Oczywiście pewnie wielu z Was będzie uważać za zwykłe świństwo żerowanie na ludzkiej tragedii, "oczekiwanie" na tak krytyczne zdjęcie i uchwycenie momentu śmierci co oczywiście jest dla mnie zrozumiałe. Na zdjęciu widzimy jak kilkoro dziennikarzy fotografuje ciało zamordowanego mężczyzny podczas zamieszek w 1994 roku które miały miejsce w Republice Południowej Afryki. Sam Miller tak skomentował powyższe zdjęcie: "Jest temat, jest ofiara, jest - nie bójmy się tego słowa - trup i jest czołówka światowych reporterów. Jeden robi zdjęcie, jeden już je zrobił i odchodzi, kolejny zmienia film, inny dopiero przykłada aparat do oka. Jeszcze inny przegania mnie ręką, bo mu się źle komponuję z trupem. To ważne dla mnie zdjęcie."
Niech każdy sam przed sobą odpowie jakie odczucia towarzyszą nie tylko temu zdjęciu ale też pracy fotoreporterów.
Wołam:
@MesQueUnClub_87 @MesQueUnClub96 @Ojciec5tkidzieci @LS @Roni/VEB @baczmus @patataj @baster82 @Colon @FrankliN7
4
@Rastafarnianin aż przypomniało mi się zdjęcie sprzed kilku dobrych lat (z 2014 chyba) dziecka w Afryce, które już opadło z sił i było w połowie martwe i w tle był sęp bodajże, który czekał aż dziecko umrze. O ile mnie pamięć nie myli to fotograf popełnił samobójstwo po tym, ze nie pomógł dziecku.
9
@DaPidejpi To zdjęcie jest sporo starsze ale podlinkuje je dla większości
https://i.wpimg.pl/730x0/m.fotoblogia.pl/vulture-child-d7cfed85715b2eb592.jpg
0
@Rastafarnianin Smutne to zdjęcie i smutna praca. Nie wiem po co się tam pchają.
2
@LS Gdyby nie oni to by człowiek nawet nie wiedział co się dzieje na świecie. A tak anonimowy człowiek zmarł, ale jego śmierć i ciało uwiecznione na zdjęciach stało się przyczyną choćby do rozważań dla tysięcy czy setek tysięcy czy nawet milionów innych ludzi na świecie. Gdyby nie to zdjęcie to pozostałby tylko cyfrą odnotowaną i zapomnianą gdzieś w annałach historii.
0
@Rastafarnianin Kurde straszne zdjęcie :(