- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1888 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
148
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1888 Culés
5
Disco Elysium - króciutka recenzja bezspoilerowa
Najlepsza fabularnie gra w jaką w życiu grałem. Generalnie nie chce mi się rozwodzić i tworzyć ścianę teksty, więc wypunktuję plusy i minusy
PLUSY:
- fabuła oraz jej algorytm (każdy czyn ma znaczenie, gość pisał ją 15 lat...)
- DIALOGI i ich algorytm mają ponad... milion słów... 100% nagrany dubbing. Generalnie najlepsze dialogi jakie widziałem w grze komputerowej i nie wiem czy w filmie widziałem porównywalne.
- wizja postindustrialnego świata
- POSTACIE (bardzo interesujące i specyficzne rodem z Twin Peaks czy powieści Kinga)
- klimatyczna muza (jest jej niewiele i jest zapętlona chyba budżetu nie spięli, ale to co jest jest fajne)
- rozwój postaci na niesamowitym poziomie. Kolega robił test i 2-ma róznymi postaciami przeprowadził dialog z pierwszą napotkaną osobą. Mowi, że totalnie inny dialog.
- postać może wyrobić sobie nawet ideologie polityczną, którą popiera (gra to zasugeruje jak odpowiednio dużo np będziesz gadać o tym jak gardzisz bogaczami to w pewnym momencie zasugeruje ci bycie...komuchem np ^^)
- itemy mają znaczenie
-klimat
- główny quest można ukończyć w 25h, ale ja dosłownie czyszcząc mapę z questow pobocznych nabiłem 75h ( z czego kilka godzin to mogło być afk tak efektywnego grania oceniłbym na 65h)
- od grudnia mamy polski język.
- gra nie odrzuci cie ścianą tekstu bo działa na zasadzie ala twitter (krótkie chmurki na które reagujesz zamaist sciana tekstu jak w Tormencie). Bardzo sprytne żeby nie odstraszyć.
minusy: (nie bez powodu z małej literki to są mikrominusiki czysto informacyjnie podane)
- w grze prawie nie ma walki (w sensie możemy wybrać w opcji dialogowej zaatakuj kogoś,a le my jako my stricte nie walczymy). Nie każdy to lubi (pozdro @Ghotti ^^). Ja osobiscie nie odczułem jej braku.
- znalazłem 3 błedy (1 mały błąd w tłumaczneiu questa - jak na milion słów nie jest źle, jeden nie działający item z questa pobocznego i jeden glitch). Nic wielkiego ogólnie.
- Gra jest mało intuicyjna w pewnej kwestii. Jeśli dowiedziałeś sie czegos nowego na temat np pochodzenia kogoś, a tą opcje dialogową juz wykorzystales w rozmowie z nim to nie bedzie ona w żąden sposób podświetlona, że pojawiła sie nowa opcja. Wygląda na zacieniowaną (wykorzystaną), więc musisz się domyślic zeby ją kliknąć,a nóż widelec coś tam sie pojawiła. Ogólnie spoko, bo wszystko robisz na logikę nie ma strzałeczek i wykrzykników, ale nie każdy lubi aż tak mocno drążyć.
- to nie jest lekka rozrywka 'do poklikania' żeby w pełni ogarnąć i zrozumieć historię trzeba się odrobinę skupić (dla mnie to plus, ale dla niektórych może być wadą)
Ocena 9.8 Mój obecny top 2 wszech czasów (top 1 to Ori 2 Will of the wisps).
@clyde @Ghotti @koksik2700 @macio_944
0
@masq Twoim Top 1 wszystkich gier jest Ori? :D
0
@LambiPL Ori 2 część. Top 3 dałbym Hellblade'a albo Starcrafta Heart of The Swarm.
0
@masq To prawda że działania gracza nie mają konsekwencji innych, niż te, które dotyczą dalszych losów detektywa?
0
@masq “ nie jest przyjemna rozrywka”
I dlatego sie od niej odbilem bo zwyczajnie nie mam tyle czasu by zalapac klimat . Zdaje sobie sprawe z potencjalu tej gry ale do takiej gry “trzeba usiasc” ;)
0
@masq Okey, dość nie typowo :P
2
@masq już mam na liście do ogrania. :D
0
@Gall kolega za 2-3 dni przejdzie, a gra w inny sposób niż ja to odpowiem. Moim zdaniem mają konsekwencje na innych też