La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1103 Culés

1

@ChessInfo zgodzisz się z tym że JKD dość często decyduje się zostawiać króla w centrum i gra bez roszady?

konto usunięte

0

@Wychowanek Nie bardzo. Po czym wnosisz? Coś z dzisiejszej partii? Jeśli tak, to nie mogłem oglądać ani wczoraj, ani dziś, bo się przeprowadzam i kupuje wyposażenie. Obejrzę wieczorem zapisy na chess.com, to się może odniosę, ale nie wydaje mi się, żeby to robił nader często, może jest po prostu taka linia, gdzie czarnymi ma wymuszony trade hetmanów, albo pcha piona w kolumnie H, w celu stworzenia gwoździa, wtedy roszady nie są rozsądne.

Niestety piłeczka nożna ma tę przewagę, że top mecze są o 21, szkoda, że tak nie ma z szachami :(

1

@ChessInfo tak dziś tak zagrał i mi się nasunęło że dość często w jego partiach to widzę. Czasami oglądam turnieje i mam wrażenie że u niego w porównaniu z innymi graczami z czolowki to częsty motyw.

konto usunięte

0

@Wychowanek Moje przemyślenie takie, że Janek nie tyle rzadko wykonuje roszady, co rzadko decyduje sie na długą roszadę. Od ruchu h5,h6 roszada krótka jak dla mnie przestała być możliwa do zagrania, możliwe ze w pewnym momencie powinien zagrać długą roszadę, ale tego nie zrobił.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?