La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1358 Culés

1

W ostatnim meczu ligowym rzuciło mi się bardzo, ale to bardzo, w oczy, że Barca niezwykle często wycofywała piłkę z połowy rywala, do obrońców, a potem do Stegena. Nie było odważnej gry do przodu, ani szukania kolegów piłkami prostopadłymi, tylko bezpieczne przeklepywanie piłki do tyłu.
Stąd wizualne wrażenie, że Barcelona nie potrafiła siąść na rywalu, wcisnąć w pole karne, przytłoczyć. Rozwiązania penetrujące defensywę zastępowała często gra na alibi.

Nie wiem czy Xavi tego nie potrafi wyegzekwować, czy może uznał, że nie ma ku temu odpowiednich środków. Zezłomowanie Dembele zabiera zespołowi jedną z możliwości zdobywania przestrzeni. A gdy Ousmane był do dyspozycji, jego rajdy były głównym sposobem atakowania pola karnego. Zarząd i treneiro sami wybili sobie zęby, nie oferując zespołowi nic w zamian.

Przy czym @Rewolucja123 wiem, wiem, 2 punkty na mecz. Już nie musisz tego przypominać.

3

@Comentateiro W innych meczach z kolei piłkarze zbyt szybko szukali decydujących podań, przez co traciliśmy posiadanie i kontrolę nad meczem. W tym przypadku przeważa brak jakości piłkarskiej i doświadczenia. Kto jak kto, ale Xavi był mistrzem w podejmowaniu decyzji, więc to nie powinien być problem w przekazie informacji.

0

@Comentateiro A jaki typujesz wynik z Atletico Madryt?

1

@Comentateiro Napiszę tak, czytałem analizę Alberta Blayi i tam ruch się pojawiał, problemem byłs strach u piłkarzy, brak zaufania. Tak skrócę, większość takich sytuacji była blokowana właśnie tym strachem według niego. Głównym problemem jest brak doświadczenia po prostu, drużyna albo za dużo ataków chce przeprowadzać co prowadzi do utraty kontroli, albo za mało (Alaves), z tego wychodzi brak doświadczenia, złe czytanie gry etc.

1

@Pawel13sz Na razie nie typuję, ponieważ do meczu zostało trochę czasu, a nie wiem jaki będziemy mieli skład na murawie. Poza tym, zobaczymy, czy ostatnie 2 mecze to przypadek, czy zaczyna wychodzić brak warsztatu Xaviego.

0

@Comentateiro Brak warsztatu Xaviego? Oglądałeś mecz z Bilbao? To jest w tej chwili oszukiwanie zwykłe. Tam zmieniał cały czas, 4-3-3, 4-4-2, 3-4-3. Szukał różnych opcji, schematy są, z Alaves było podobnie, zmienił 4-3-3 na 3-4-3 w drugiej po wejściu Nico i było lepiej. Problem jest w automatyzmach i opieramy się bardziej na zaufaniu, niż wyćwiczeniu

0

@Rewolucja123 Dla mnie warsztat nie polega na zmianie systemu z 4-3-3 na inny. Warsztat służy temu, by ten system działał, a tego nie widać zbyt wyraźnie.

Przypomina mi to argument, że Koeman stawia na młodych. Stawiać a wykorzystywać ich zalety, to 2 odrębne historie. I też chodzi o warsztat, czyli nie co wprowadzamy, tylko jak.

0

@Comentateiro i wysuwasz te wnioski na ostatnich 2 meczach, w których brakowało intensywności? Warsztat nie jest problemem, wykorzystuje świetnie zalety Pedriego, Nico, czy Gaviego między formacjami i w podłączeniu się. Busiego w rozegraniu, bocznych obroñcòw, czy slrzydłowych, może poza Ferranem, który ma inny profil od Dembele i Abde. Schematy mają potencjał, problemem jest brak automatyzmòw.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?