La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1202 Culés

9




Każdy kto potrafi patrzeć i słuchać to wie o co chodzi, po prostu... i niestety konkluzje są smutne oraz przerażające, bo na tym się nie skończy.

2

@FC1899Barca Rzeczywiscie, nowotwory są tak zaraźliwe że trzeba z nimi walczyć.
Już myślałem że skończyły się te idiotyczne porównania choroby zakaźnej z nowotworem. Ale jak widać dalej są tacy "geniusze" co chcą zabłysnąć głupotą.

1

@FC1899Barca Jak jest liczone te 0,04% w 2021? Jeśli zakładamy że w PL jest 38 mln to 0,04% to daje 15,2k osób. Natomiast na Covid zmarło według statystyk 68,5k w 2021(dokładnie 68506). Czyli to wychodzi jakieś 0,18%. To jest 4,5 razy więcej niż jest w podanym źródłe na ktore sie powołujesz.

5

@Bobo25 ale myślisz, że osoby z nowotworami mogą czekać bo COVID? Rozumiem, że to jest trudna sytuacja i ciężko to pogodzić, ale ten wirus rujnuje nasze zdrowie nawet jak na niego nie zachorujesz (masz ograniczenia w dostępie do lekarza, o leczeniu nie mówiąc). Ponad to negatywnie wpływa na budżety państw i obywateli, a to tez ma wpływ na zdrowie. Ten wirus to najgorsze co nas spotkało, bo uderza z każdej strony.

4

@Bobo25 Ktoś pisał, że jest zaraźliwy? Przez srovid dostęp do służby zdrowia i wykrywalność groźnych chorób prawie nie istnieje a Ty tu z jakimś zarażaniem wyskakujesz.

2

@priest9999 on tam napisał "na covid" a nie "z covid", ale może lepiej wejść na jefo kanał i posłuchać bo na pewno to wyjaśnia

konto usunięte

2

@FC1899Barca **ranom i tak nie ma co tłumaczyć.

1

@FC1899Barca trzeba się szczepić i przechodzić to w domu a nie zajmować miejsca w szpitalu.Jeśli się szczepią trafiasz to nie wiele mozesz wiecej zrobić bo w większości są to starsze osoby schorowany.Pisałem latem o ty że do paź się zaszczepić jest jak jest.
Co do ludzi chorych na raka najbardziej narażeni na covida są w szpitalu.A chorobą wspóistniejąca czyli covid to też wyrok.
Rąk nie zaraża a covid tak wypuścisz ludzi na covid wróci więcej. No i nue ma opcji wypuścić ludzi z pod respiratorem czy terapii tlenowej.Nie mówiąc że sytuacja może się gwałtownie pogorszyć.Wybór nieeczenia ludzi na raka to brak szczepień.Przez wielu ludzi bo część się szczepić.

0

@Kozinho. Rozumiem argumentację, ale mi chodzi o zwykle porównanie śmiertelności tych chorób przy wiadomym założeniu że nowotworem się nie zarazisz jak covidem. Zestawiając w ten sposób ze sobą te dwie sytuacje jest głupotą.

0

@mateusz1989VeB rany boskie, przecież ten post miał na celu pokazać że więcej ludzi zmarło z powodu nowotworów niż covida.
Ale jaki to ma sens zestawiajac to ze sobą. Przecież nikt lockdawnow nie będzie robił z powodu nowotworów bo nimi się nie zarazisz jak choroba zakaźną.

1

@Bobo25 a może taki to ma sens, że pokazało to, że na tą straszną chorobę, o której ciągle się słyszy i zamyka się firmy, ludzi w domach, zmarło w 2021 – 0,04% populacji Polski jednocześnie odsyłając ludzi poważenie chorych i potrzebujących pomocy z kwitkiem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?