- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1144 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
175
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
6
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1144 Culés
3
Viaplay daje możliwość obejrzenia jaszcze raz pełnego meczu. Skorzystałem sobie z okazji żeby obejrzeć na spokojnie pierwszą połowę, którą oglądałem wczoraj jednym okiem.
Poniżej będą wypisane ciekawsze akcje (pominąłem takie gdzie były ładne zagrania rywali ale bez niebezpieczeństwa pod naszą bramką).
Najlepiej zagrali (przypominam że tylko I połowa) u nas Pique, który czyścił wszystko jak leci, Pedri, który miał udział przy bramce rywali ale też jako jedyny z drugiej linii non-stop pokazywał się do gry (chłopak jest fenomenalny) oraz... Torres! Ferran trochę męczył się na skrzydle ale zaliczył dwa świetne otwierające podania (w tym piłka do Alby z 7 minuty - miodzio!), zmarnował wprawdzie setkę (sic!) ale cały czas pokazywał się do gry. On powinien grać na 9ce bo obrońcy rywali w ogóle nie są w stanie go upilnować.
Na plus wyróżniłbym też Minguezę ale nie dlatego że zagrał coś fajnego ale dlatego, że nic specjalnie nie popsuł. Raz Zielu założył mu siatkę ale w sumie trudno mieć do niego jakieś wielkie pretensje za tą akurat akcję. Widać jednak że to nie jest prawy obrońca. Ani razu nie obiegł Traore. Raczej słabo się ustawiał do gry. W dodatku miał obok Nico i Traore, którzy też wiele sami z siebie nie wnoszą.
Na przeciwnym biegunie: Adama - bez piłki zupełnie niemrawy. Bardzo słaby w pressingu i grze bez piłki. Auba - dwa razy świetnie odebrał piłkę pod polem karnym rywali ale to tyle co można dobrego powiedzieć o jego grze. W sumie powinien mieć asystę przy bramce Torresa ale wiemy że ten przestrzelił. Mało pokazywał się do gry a kiedy już się pojawiał to miał problemy nawet z przyjęciem piłki. Ani razu nie próbował urwać się obronie. W sumie to lepiej na 9ce w tej połowie wyglądał Torres, który większość czasu był przecież na skrzydle.
Trochę rozczarował mnie Frankie. Nie zagrał źle tej 1 połowy ale też po za jednym świetnym podaniem do Torresa (tuż przed genialnym podaniem do Alby) nie pokazał nic. W zasadzie mając obok Pedriego i Nico powinien być liderem drugiej linii. Niestety nim nie był. Widać po nim, że on choć wie gdzie powinna iść piłka to nie robi tego co Busi - nie pokazuje kolegom w którą stronę skierować akcję. W efekcie piłka często blokowała się na prawej stronie gdzie byli mało kreatywni Adama i Nico wspierani przez Mingueze.
Ciekawe akcje:
2:58 - pojedynek biegowy Pique z Osimhen, któremu ostatecznie udaje się zagrać do środka. Tam świetnie asekurował Oscar.
4:20 - Auba odzyskuje piłkę w prawym narożniku Napoli (strata Di Lorenzo). Oddaje piłkę do Toressa, który cofa do Pedriego (stoi na linii pola karnego). Pedri przyjmuje jednocześnie ustawiając sobie piłkę do strzału. Ten leci wysoko nad poprzeczką.
5:13 - Mingueza w sytuacji 1:2 w środku pola. Nie tylko powstrzymuje wyjście za akcją ale też odzyskuje piłkę. Duży plus dla Oscara. Na minus Adama, który totalnie odpuścił pressing (asekurował go Nico, który z kolei zostawił ogrom przestrzeni w środku pola, gdzie musiał wejść Oscar).
6:10 - fenomenalna akcja na linii Frankie - Torres - Alba. Temu ostatniemu rozpaczliwym wślizgiem piłkę wybił Di Lorenzo. Genialne podanie Torresa do Alby! Takie akcje chcemy oglądać!
11:37 - Pique przecina dośrodkowanie z naszej prawej strony. Na minus Adama, który w pewnym momencie zupełnie zostawił Mingueze bez asekuracji.
13:56 - kolejne otwierające podanie Torresa (do Auby). Niestety odrobinę za lekkie, więc nie udało się zabrać z piłką w kierunku bramki rywali. Ewentualnie nie zdecydował się na pojedynek, choć była na to okazja. Ostatecznie piłka zostaje wrzucona w pole karne, gdzie w zamieszaniu przejmuje ją Nico. Akcja kończy się celnym strzałem sparowanym przez gk na rzut rożny.
16:16 - Minqueza poszedł z piłką wzdłuż linii bocznej i to był jego największy błąd w tej połowie. Strata zakończyła się akcją Napoli - dośrodkowanie z naszej prawej strony przeciął dobrze ustawiony Garcia. Zupełnie niepotrzebne zachowanie Oscara, który dużo zaryzykował próbując dostarczyć piłkę do Traore.
21:36 - Oscar daje sobie założyć siatkę po przepychance na naszej prawej stronie. Piłkę wycofywał Adama. Świetne podanie Zielińskiego do Osimhena, który kiepsko ustawił sobie piłkę i nie zdołał wepchnąć jej do bramki.
24:40 - Mingueza pięknie odebrał piłkę pod polem karnym rywali ale nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
27:30 - Pedri zagrywa otwierające podanie do Auby. Ten zgrywa do Torresa, który fatalnie przestrzelił.
28:00 - Bramka dla Napoli. Pedri niepotrzebnie zszedł do pomocy dla Alby. Niepotrzebnie bo był tam też Garcia, który spokojnie asekurował Albę, gdyby ten przegrał pojedynek. Elmas wykorzystał dobrze ustawionego i niepilnowanego Zielińskiego - piękną klepką minęli Albe i Pedriego. Nasz błąd polegał na tym, że Zielu cały czas został bez asekuracji. Nie poszedł za nim ani Pedri, ani wracający truchcikiem Nico ani nie doskoczył de Jong, który niepotrzebnie poszedł asekurować Pique. Obrona na stojaka.
31:30 - Auba wyłuskuje piłkę Rrahmaniemu. Do piłki dopadł Torres, który jednak stracił ją na linii pola karnego. Moim zdaniem powinien być rzut wolny dla nas, gdyż Rrahmani ciągnął Toressa za bark nie mając możilwości odebrania mu piłki. Sędzia kazał grać dalej.
44:35 - wrzutka Oscara na aferę. Do piłki wyskoczył Torres ale uderzył niecelnie.
1
@Azi Analiza godna Rewolucji123
1
@CLOUT_COBAIN Zgadza się i te same brednie które mało kogo obchodzą:-)