- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1826 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
164
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1826 Culés
6
Gotowość bojowa i mobilizacyjna Sił Zbrojnych RP nie istnieje. Nasze siły zbrojne nie są zdolne do przeprowadzenia nawet niewielkiej operacji obronnej” – stanowi raport “Przygotowanie państwa polskiego do zwalczania zagrożeń militarnych”, do którego dotarło Radio ZET.
Autorem opracowania miał być były wysoki urzędnik Ministerstwa Obrony Narodowej z czasów Antoniego Macierewicza, a obecnie ekspert ds. wojskowości. Do raportu dotarł dziennikarz śledczy Mariusz Gierszewski z Radia ZET. Miał zostać on oparty na jawnych i tajnych wynikach kontroli NIK przeprowadzanych od 2012 do 2020 roku.
“Z trzynastu brygad operacyjnych wojska, jedynie jedna jest w stanie skompletować powyżej 90 proc. kadry. Kolejne dwie brygady niewiele ponad 70 proc., natomiast pozostałe średnio około 40 proc., co jest poza jakimikolwiek standardami NATO i czyni je zupełnie niezdolnymi do walki” – czytamy.
Według analizy, polska armia wciąż operuje na sprzęcie pochodzącym z ZSRR. “Chodzi o ponad 70 proc. czołgów, około 70 proc. wozów bojowych piechoty, ponad 80 proc. artylerii, około 90 proc. broni przeciwlotniczej oraz 70 proc. śmigłowców” – wylicza autor raportu. Jak pisze – “sprzęt jest już w znacznym stopniu zużyty i tylko sztucznie utrzymywany w ewidencji jednostek wojskowych”.
Ekspert zwrócił także uwagę na stan osobowy polskiej armii. “Między żołnierzami rezerwy w wieku 20-30 lat a żołnierzami w wieku 30-40 lat istnieje luka pokoleniowa, która powoduje, że na dzień dzisiejszy średnia wieku rezerwisty wynosi 45 lat” – czytamy.
P. S. Przepraszam bardzo, ale gdzie się podziały 55 miliardów zeta, które to poszły na armię, tak przynajmniej wynikało z maili Dworczyka??? Gdzie są "Black Hawki" czy "Caracale" się pytam??? O, nie, ja na pewno nie pójdę na wojnę, albowiem dla mnie są ważniejsze mecze z udziałem D10S, Albicelestes czy Barçy, nie dam się ponownie wcielić do armii. Mogę walczyć do ostatniego naboju, do ostatniej kropli krwi, ale tylko i wyłącznie za Arhentinę, to jest moja najukochańsza ojczyzna!!! Chcyta to walczcie za PiS, tak jak onegdaj pisałem, czyli walcie z pięty na wojenkę, w jednej ręce pizza hawajska, aaaa w drugiej IPhone'a. Na kompanii "pobuuuuudka!!!", ten kto był w kamaszach, to wie o co kaaaman w tym okrzyku?!?!? :) Stare czasy!!!
Utwór adekwatny do "stanu naszej gotowości bojowej". Viva La Obrońcy Westerplatte oraz Chapeu Bas dla oddziału majora Hubala, do Nich mogę dołączyć na wypadek wojny, ale tylko i wyłącznie do Nich!!!
✭ Powtórka z Rozrywki ✭ Rycerze Andrzeja Waligórskiego - Rycerze III - YouTube
Good Night and Good Luck - Drodzy Culés :)