- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1065 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Lionel_Messi10
2
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
16 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1065 Culés
3
Rozmowy Macrona i Bidena z Putinem to nie jest sukces zachodu lecz porażka. Putin powinien być wyizolowany z naszego świata. Nie powinno być żadnych rozmów dopóki nie cofnie wojsk. Bo jakie to rozmowy kiedy zakładnik ma przystawioną do głowy lufę?
Putin stopniowo ugrywa swoje. Spychany na margines jak zwykle powraca do stołu przy użyciu szantażu wojny. Ile to może trwać? Nord Stream 2 już mu się udał. Co teraz?
0
@prokofiew Dlatego właśnie Putin jest najmądrzejszym politykiem i rozgrywa wszystko po swojemu, wie że nikt nigdy go nie będzie izolował(chyba że jakaś nic nie znacząca polska) ;p
3
@prokofiew czekaj co? xD i co byśmy osiągnęli takim nie siadaniem do rozmów? Jak ktoś jest w beznadziejnej sytuacji, pod ścianą to trzeba mu dać drogę wyjścia bo jak nie to będzie nieprzewidywalny
0
@Kondziubarca tak tak, wasz ukochany Putin taki genialny. Na tyle genialny że może tylko wymachiwać szabelką w tym momencie bo żadnego rzeczowego argumentu na podtrzymanie pozycji Rosji na świecie nie ma. Wypadli z G8 i dalej Rosjanie klepią biedę 30km od Moskwy.
1
@regatta52 A czy ja mówie że nie klepią biedy czy że w Rosji jest jakoś dobrze? Po prostu Putin chce odzyskiwać wpływy Rosji i póki co udaje mu się to, Białoruś istnieje teoretycznie, Krym wzięty, Mołdawia pod wpływami Rosji też praktycznie, Ukraina.. wschód rozwalony także droga Ukrainy do takiego nato jest bardzoo daleka. Do tego Kazachstan w którym Rosja też ma coraz większe wpływy. W tym sensie Putin to rozgrywa bardzo dobrze, a to że w Rosji jest do dupy to już inna sprawa.. ale na pewno jest lepiej niż na Ukrainie ;D
0
@regatta52 byłeś w Rosji? :)
1
@prokofiew Putin co nie zrobi jest w dupie.Bo dla finansów to ruina .Polityka klimatyczna spowoduje że nikt od nich niczego nie będzie kupował to kolos na glinianych nogach beż finansowej alternatywy.Zaatakują ukrainców znienawidzą ich ukraincy a ruskich nie stać na odbudowę.W dłuższej persp.są w du...
0
@michal26 ja nie byłem ale widzę statystyki makroekonomiczne i społeczne. Poziom biedy i skrajnie biedy jest w Rosji bardzo wysoki
0
@Bykunn Móglbys je podesłać?
1
@michal26 https://www.forbes.pl/gospodarka/w-rosji-wzrosla-liczba-biednych-to-juz-ponad-14-proc-ludnosci-kraju/g3hsffp
Tu jest sporo informacji. Trzeba też moim zdaniem brać poprawkę na to że to oficjalne dane rządu który słynie z wybielania się i grania mocarstwa
1
@Bykunn Ja słyszałem o 26% nawet. Zależy jakie wytyczne się bierze. Ogólnie w Rosji ZAWSZE był ten problem. To jest ogromny kraj o wcale nie tak dużej populacji. Dodatkowo lata komuny zrobiły swoje..
0
@Bykunn i jak pokażesz, że właśnie tylko działania zbrojne dają taki efekt to tak to będzie działało. Najlepiej ten mechanizm pokazuje moment przechodzenia z polityki na dyplomację w przypadku grożącego konfliktu.
1
@prokofiew Moim zdaniem problem z Twoim myśleniem jest taki że zakładasz racjonalność w sytuacji bycia pod ścianą (właściwie to dosłownie bo jakby Putin stracił władzę to nie wiem czy własnie tak by nie skończył). Więc scenariusz jest taki, że nie siadamy do rozmów, nakładamy sankcji, ciśniemy ich gospodarczo na maksa. Uważasz że w tej sytuacji postawieni przed widmem upadku gospodarczego przyjdą błagać o pomoc? czy raczej odpieprzą coś jeszcze gorszego? Dla mnie oczywistym jest że Putin nigdy nie poprosi o niczyją pomoc, nawet jak będzie na skraju klęski. PS Co nie znaczy, że mam rację. Po prostu tak mi się wydaje
1
@Bykunn brakuje mi cholernie wykresu ubóstwa w tym artykule. Nie mogłem znaleźć a bardzo chętnie zobaczyłbym takowy. Pozwoliłby trafnie zobrazować jak zmienia się ta statystyka.
0
@michal26 Gdzieś indziej widziałem ale kurde nie wiem gdzie, że w latach 2000-2018 mocno zmalała liczba osób żyjących w ubóstwie. Nie wiem czy nie podawało tego OECD
1
@Bykunn Bo to by się zgadzało.
Widziałem ogólnoświatową i różnica jest kolosalna. W Rosji juz było naprawdę dobrze (jak na nich). Ostatnio gospodarka faktycznie ma się gorzej.