- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1134 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
4
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
ranger3120
4
Kobiety lubią brąz, idę się opalać
14 odpowiedzi
mekston
5
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1134 Culés
1
Jeśli Putin faktycznie zaatakuje Kijów, to oznaczać będzie, że oszaleje. Do tej pory zachowywał się...praktycznie bezbłędnie. Wymuszał wiele rzeczy na zachodzie a ci ustępowali i tylko "wyrażali zaniepokojenie".
Teraz Zachód wspomina o "sankcjach jakich Rosja nie znała".
Teoretycznie nie wkroczył na teren kontrolowany przez Ukrainę (Ale ważną rzecz - to ze nie kontrolowany, nie oznacza, ze miał prawo wkraczać z wojskiem!). Sam jednak sposób wypowiedzi, a także doniesienia (różnie można interpretować, bo i jedni i drudzy nie są godni zaufania) o gotowości bojowej i skierowanej artylerii wojskowej na Ukrainę sugerują, że do ataku może dojść i to ostatni gwizdek by nie doszło do zbrodni wojennej.
Putin faktycznie może być pod ścianą i albo Zachód się dogada, Ukraina zostanie "poświęcona", albo konflikt.
Szczerze? To rozwiązano "miękkie" ale zwiększa szanse na rozejm.
Rozwiązanie twarde, to całkowite wykluczenie Rosji z wszelakich interesów. Zarówno USA, jak i Europa oraz inne kraje. Myślę, że warto byłoby się spotkać Jinpingiem i dogadać się z Nim.
Dalej wierzę w to, że Władek zachowa resztki rozumu i przejrzy na oczy, że ta wojna wyniszczy całkowicie Rosję militarnie, finansowo, gospodarczo i społecznie.
1
@michal26 Ja najbardziej obawiam się, że kolejne obwody będą chciały dołączyć do Rosji. To da zielone światło do kolejnych działań Putina. A jak wiemy Ukraina nie chce na to pozwolić. To raz a dwa nie wierzę w to, że ponad 100 tyś armia przybyła pod granicę na ćwiczenia. Pamiętajmy, że jeszcze jest ten kretyn Łukaszenko, który tylko czeka na znak.
0
@michal26 Wydaje mi się, że kością niezgody pomiędzy Xi Jimpimgiem a USA jest takie jedno miejsce na świecie. Nazywa się Tajwan. Raczej bez szans.
1
@Kgorecki2500 Wiesz. Nie powiedziane. Możliwe, że UE bardziej byłoby tym liderem w rozmowach. Sprawa powoli staje się na tyle poważna, że trzeba rozważać wszelkie możliwości.
2
@fart To racja. Tak, jak mówiłem. Bardziej wyglądało to na próbę wpływu na Zachód i przeformowanie jakiegoś tematu. Np. Oddanie wpływu na Ukrainie. UA jednak wydaje się nie poddawać. Pytanie jak tam ich wojsko..Ze 150k armia Rosji powinni sobie poradzić. Zachód jednak musi interweniować. Same sankcje chyba nie pomogą.. Przede wszystkim dialog. Tego jednak nie ma.
1
@michal26 Znaczy nie wiem na ile Tajwan jest strategicznym miejscem w tamtym regionie ( wydaje mi się, że raczej bardzo strategiczne ponieważ duża wyspa, porty itp.) Ale nie wiem czy nawet nie lepiej byłoby ją "poświęcić" i zrobić z Rosją porządek raz na zawsze. (Ale ja też wypowiadam się z perspektywy Polaka i Europejczyka.)
0
@michal26 a co jeśli Rosja zakręci kurek z gazem po wprowadzeniu "twardego" rozwiązania?
1
@Kgorecki2500 Dokładnie. Zwłaszcza, że Tajwanowi aż tak źle nie będzie. Owszem. Chcą być niezależni i to rozumiem, ale Chiny dzisiaj mocno się rozwijają. Lepiej byłoby dla nich, aby przejść pod kuratelę Chin i skorzystać z ich potęgi gospodarczej.
Natomiast Rosja mocno szaleje.
Znasz moje zdanie i wiesz, że do tej pory miałem Putina jako wyrachowanego geniusza politycznego o zerowych skropułach. Wydaje sie, że zatracił dwa pierwsze człony. Dalej kreuje się na bossa światowej polityki, lebski gość, ale...wiele wskazuje, że działa irracjonalnie.
2
@Abominacja Damy sobie radę. Oczywiście oberwiemy. Mamy jednak spore rezerwy. Ok. 3-4 miesiące możemy przetrwać bez dostaw. To czas niezbędny na załatwienie wszystkiego co potrzebne.
Szkoda, że np polski rząd, nie myślał o dywersyfikacji energetycznej..
1
@michal26 Kolejny fakt, Nord Stream 2. Wystarczy że Putin poczekalby kilka miesięcy, nawet rok do następnej zimy i gaz w NS2 by płynął, a tak jest już prawdopodobnie po tym projekcie. Jak na świetnego stratega to ogromna pomyłka. No chyba że już dawno porzucił NS2 na rzecz Chin, chociaż Chiny nie są żadnym przyjacielem Rosji
0
@barcelonaLM Kolego. Na tym szczeblu nie ma przyjaciół. Tu są wyłącznie interesy i rywalizacja supermocarstw.
Bardziej dziwi mnie doprawdy bierna jak na tę sytuację postawa USA. Liczą na powtórkę z II WŚ? Wejdą jak król na ostatnie dni wojny i znów będą wieść prym? Przecież to się w głowie nie mieści.
Nie wiedzą, że geopolityka się zmieniła?