La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1074 Culés

22

Czy hiszpański żołnierz będzie chciał umierać za Suwałki??? Być może jeno Piqué???

Krwawa tradycja carskiego i rosyjskiego imperializmu oraz politycznej przemocy w połączeniu z kompleksami i obłędem Smigola/Putina, może popchnąć sowieckich obszczymurków nawet do ataku na republiki bałtyckie i Polskę. Taki scenariusz już nie wydaje się odległy i fantastyczny.

Oczywiście, dzisiaj jesteśmy członkiem NATO i chroni nas wspólne zobowiązanie. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Ale gdy przyjdzie umierać za Suwałki/ Białystok/aaaa zwłaszcza Żoliborz czy francuskiemu żołnierzowi wystarczy męstwa i odwagi??? Czy Jankesi w porę zareagują??? Spokojnie. Mamy przecież pakt. A gdy Smigol /Putin zagrozi użyciem broni nuklearnej??? Czy wtedy Hiszpania też przyśle swoje wojska albo Deutsche???

Kurica nie ptica, Polska nie zagranica.
Rosja prawdopodobnie nadal uważa, że Polska geopolitycznie, historycznie i kulturowo znajduje się nadal w strefie jej wpływów. Nasz romans z demokracjami zachodnimi jest burzliwy i mało stabilny. I grozi rozwodem. Cały świat obserwuje awantury PIS (nie będę klął!!!) i zastanawia się, czy jako naród jesteśmy kompatybilni z Zachodem. A jeżeli nie pasujemy do Zachodu, to z drugiej strony czeka już na nas Smigol /Putin. Bo nie możemy być neutralni pomiędzy dwoma mocarstwami.

Prawda - nie tylko PIS zbliżył nas do Smigola /Putina. Więzy z Unią zostały poluzowane przy wsparciu części społeczeństwa. Wielu obywateli traktuje demokrację i praworządność z podejrzliwością. I wspiera PISowski autorytaryzm, tak właśnie jest - NIESTETY!!! Mamy więc w swojej mentalności składnik należący do kultury azjatyckiej, wschodniej, gdzie siła i przemoc są ważniejsze od porozumienia i dialogu. Na razie nie możemy się z tego otrząsnąć. 30 procent PISowców rządzi krajem tak, jakby 70 proc. w ogóle nie było. Tak właśnie rządzi Smigol /Putin. Oraz inny dyktator - Erdogan. Kaczyński postępuje ich śladami.

A więc gdy Korwin-Mikke (zapewne już w swoim oknie wywiesił sowiecką flagę - stary zwyrol!!) powiedział publicznie, że powinniśmy zerwać Pakt z NATO i zawiązać sojusz ze Smigolem /Putinem, wywołał oburzenie, ale jednocześnie potwierdził fakt, że nasze przywiązanie do tradycji demokratycznej nie jest wcale takie silne.

Dlaczego więc hiszpański żołnierz miałby umierać za Suwałki albo Białystok und Żoliborz??? Zawsze wierzę i będę wierzył w Jankesów, oczywiście, że jak każda nacja to ma troszku za uszami, ale USA to USA - BASTA!!! Można serdecznie "podziękować" takim tytanom intelektu jak Ziobro, Szydło, Klępa, "Obatel" Czarnecki, "Dochtor" Nie-Jaki, "Ziemianin" Morawiecki, Siuśki (aaaa Waszmości tak się publicznie nabijał z Unii oraz USA, może teraz w końcu jakiś śmieszny komentarz/heheszki z USA/NATO, dawno Waszmości nic nie zapodał, co???) aaaa szkoda wymieniać, na koniec dodam jeno... Jak tam Panie Rysio Terlecki??? Smigol /Putin wyszedł z twarzą??? Odpowiem Panu odnośnie pańskiego ryjofona??? Z taką twarzą tu nie włażą!!! No cóż, sytuacja jest napięta jak barania torba, dlatego mam takową nadzieję, iż w obecnej sytuacji to wszelakiej maści spory polityczne... pójdą na bok - OBY!!!

1

@Don-Corleone Aleś walnął wypociny.
Szukasz pisowskiej winy, w sytuacji, kiedy Donald Tusk był szefem EPL, głównego winowajcy NordStream2 i generalnie Niemcy kochają się z Putinem, nie chcą mu nie zrobić krzywdy, a do tego karmią go kasą.
PiS jaki jest, każdy wie, ale mieszanie ich do tego smrodu jest nie na miejscu.
Żaden zachodni żołnierz nie będzie umierał za Polskę, bez względu na stan polskiej demokracji . Wyłącz TVN.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?