La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1315 Culés

5

Swoją drogą super będzie uwolnić się od surowców z rosji :) węgiel i rope mają odłączyć w najbliższych dniach a gaz w październiku. Największym problemem wydaje się ropa bo aż 65% jest od putina ale są zapasy do końca roku. Morawiecki mówił że najprawdopodobniej będzie zwiększona dostawa ropy z Arabii Saudyjskiej i Norwegii.

0

@Hubsao Minus jest taki, że za import z Arabii zapłacimy dużo drożej. Spodziewam się znaczącego wzrostu marudzenia na wzrost cen gazu (można kombinować nad zakupem gazu z Kanady, bo zaczynają akurat wydobywanie na większą skalę) i ropy (węgla też, bo importujemy sporo z Rosji, ale to można próbować zastąpić kontraktami z Australią). Niełatwe nas czekają lata. Będzie dużo drożej, co w zasadzie utrwali trend inflacyjny na następne kilka lat.

0

@normasubiektywna 85% węgla mamy swojego 15 tylko z rosji :) co do ropy Morawiecki mówił że ceny są mniej więcej takie same tylko za transport będzie trzeba więcej płacić. Gazociąg do Norwegii będzie gotowy już w październiku + mamy go zapas na kilka miesięcy.

0

@Hubsao Skąd te dane?

0

@normasubiektywna wczoraj Morawiecki o tym mówił w tvn24 omawiając sankcje dla ruskich :) ludzie zadawali mu pytania i odpowiadał.

1

@Hubsao Poczekam na raport sektora energetycznego za ten rok. W przemówienia polityków nie ma co wierzyć.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?