- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1410 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1410 Culés
6
Brawo Termalica, spuśćcie Legie.
4
@D10SLEO Spadek Legii nikomu się nie opłaca. Ucieszą się tylko matołki na forach, którzy będą mogli zabielić monitory.
6
@mkord czemu nikomu się nie opłaca? ;)
0
@mkord Opłaca się. Nie ten klub to inny zyska. Nic nie pozostaje w próżni.
0
@mkord naszej lidze jedyne co się opłaca to gruntowna reforma szkolenia. A czy mistrzem będzie Legia Warszawa czy Huragan Hrubieszów to bez znaczenia
0
@Bykunn @william_wallace Spadnie najbardziej medialny klub w kraju. Mówimy o drużynie, która jak przyjeżdża na mecz wyjazdowy to zapełnia stadiony, gdzie normalnie frekwencja nie przekracza 50%, oczywiście, że dzieje się to w dużej mierze z niechęci do Legi, co nie zmienia faktu, że inne kluby na tym zarabiają. W tym roku będzie przetarg na prawa do transmisji na kolejne sezony, to chyba oczywiste, że z Legią, która ma największą oglądalność cena będzie wyższa niż bez niej.
0
@william_wallace Podaj jeden argument. Kto i co zyska?
0
@UbranyNaBialo Bez pieniędzy nie da się zrobić żadnej reformy, a póki co Legia i Lech generują ich dla całej ligi najwięcej.
0
@mkord Ten, kto wejdzie na ich miejsce. Przecież jak Legia nie będzie mistrzem to będzie nim ktoś inny. Jak Legia nie będzie grała w lidze to za nią będzie grał ktoś inny. Nikt więc nie straci, bo ktoś po prostu przejmie pałeczkę po niej.
Jakoś podobnych argumentów o medialności nikt nie mówił, gdy Ruch Chorzów dyskwalifikowano do niższych lig czy, gdy spadał z ligi Górnik Zabrze. Wtedy to były dwa najbardziej utytułowane kluby w Polsce. Jakoś liga sobie bez nich poradziła.
0
@mkord no tak oczywiście :) a bez reformy to bez znaczenia kto majster. W ciągu ostatnich 30 lat jeden raz polska drużyna awansowała do Ligi Mistrzów, także bez znaczenia czy w eliminacjach zagra Legia i jak zwykle odpadnie, czy Grom Powodów i też odpadnie :) tu trzeba reformy a bez tego co za różnica czy nasza Liga będzie na 35 ( nie wiem dokładnie na którym jest aktualnie ale szura po dnie) czy na 50 miejscu w rankingu. Ciągle spadamy zamiast iść w górę
0
@william_wallace Mówisz o klubie, do którego nikt w Polsce nie podchodzi obojętnie. Wyrzuć z Hiszpanii Real lub Barcę i niech ktoś przejmie pałeczkę. Wiem, że inna skala, a też inny potencjał całej ligi. Na Ruch czy Górnik nie przychodziły pełne stadiony w innych miastach. Co ty w ogóle porównujesz? Legia jest w lidze od zawsze i mówienie, że jej spadek nic nie zmieni jest zwykłą ignorancją, albo życzeniowym myśleniem kibola(nie normalnego kibica, bo ci potrafią łączyć fakty) innego klubu.
0
@mkord Jak Real i Barca przestanie istnieć to zacznie istnieć Sevilla, Valencia czy inny klub. Najlepsi piłkarze muszą gdzieś grać, a każdy klub z topu w Europie ich nie zmieści, bo może grać tylko jedenastu. Spadek Legii nic nie zmieni. Na granie w lidze trzeba sobie zasłużyć. Jak spadnie to znaczy, że zasłużyła na spadek. Przykład ligi teraz pokazuje, że inne kluby mają lepszych piłkarzy i grają lepiej, i Legia nie jest im do tego potrzebna.
0
@william_wallace Mylisz poziom sportowy z aspektem finansowym. Nie masz pojęcia skąd w polskiej lidze biorą się pieniądze. Dlaczego np. na Legię w każdym mieście w Polsce są najdroższe bilety? Ile lat takiej Sevilli zajmie uzyskanie prestiżu i pozycji w Europie na poziomie Realu i Barcelony? 10-15? Może nigdy bo finansowo liga poleci na pysk już w pierwszym roku po ich spadku. W każdej lidze są drużyny, które ciągną resztę ligi. Czy chcesz czy nie u nas są to Legia i Lech i jeszcze trochę czasu minie zanim dołączą do nich Pogoń czy Raków czy może ktoś inny.
1
@mkord I dobrze, że liga poleci, bo dla mnie to komunistyczny klub. Pozostaną najsilniejsi i najlepiej zarządzający klubami, bo z czasem wszystko się unormuje. Mi Legii nie żal, choć jestem przekonany, że się utrzyma, niestety.
0
@mkord co z tego, że Legia generuje pieniądze jeżeli idzie to wszystko jak krew w piach, a poziom sportowy spada z każdym rokiem. Drużyny zza dupia mają większy prestiż w Europie niż Legia Warszawa. To jest żałosne. Jeżeli Legia się utrzyma ale kolejne sezony będzie na dnie Ekstraklasy to też będzie miało odzwierciedlenie w finansach ligi. Także jak kolega @william_wallace zauważył, na najwyższym szczeblu powinny być drużyny, które na to zasługują a Legia przynosi wstyd od lat i tyle. W meczu z Realem w Lidze Mistrzów doprowadzili nawet do sytuacji, w której mecz toczył się przy pustych trybunach... Mięli szansę na duży zastrzyk gotówki, ale nie wyszło