La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1940 Culés

konto usunięte

3

Jestem zażenowany, tym co zrobił onet i co dzieje się w Polsce. Oczywiście trwa wojna na Ukrainie, trzeba rozsądnie pomagać tym ludziom itd., ale namalować mural z takim hasłem w Polsce to trzeba mieć tupet i gardzić historią Polski. Dziesiątki tysięcy ofiar Wołynia przewracają się w miejscach gdzie leżą ich szczątki...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-tak-powstawal-mural-onetu-chwala-ukrainie/3vcw663,79cfc278

konto usunięte

6

3

@against_modern_football W sumie co z nim jest nie tak? Zwykły mural w barwach Ukrainy z Zełeńskim. I to całkiem ładny.

3

@against_modern_football Co w tym złego?

4

@against_modern_football O relacjach z Ukrainą zawsze ma decydować działalność jednego oszołoma z 20 wieku? A dlaczego wtedy zrodziły się warunki do tak antypolskich działań? Z powietrza?

Jeśli będziemy tak patrzeć, to musimy gardzić Rosją, Niemcami, Ukrainą, Francją, Wielką Brytanią, Szwecją i Austrią. Życie przeszłością do domena niedojrzałych politycznie osób.

3

@against_modern_football Bez przesady. Nie zapominaj, że w przeszłości my dla Ukrainy nie byliśmy przyjemniaczkami. Przywoływanie Wołynia jest co najmniej nie na miejscu w obecnej sytuacji. W tej chwili Ukraińcy przelewają krew między innymi za nasz spokój, więc należy im się szacunek i uznanie.
Ileż można pastwić się nad okrutną przeszłością.

konto usunięte

3

@HighestInTheRoom @Kgorecki2500 przede wszystkim chodzi o hasło i to jasno w poście zaznaczyłem - te hasło to zawołanie oun i upa...

@Comentateiro przeszłość na pewno trzeba rozliczyć, a nie ją wciąż zakłamywać i pomijać. Jw. napisałem chodzi mi o hasło, nie o sam mural.

@RosjaninBut W przypadku jak maluje się hasło zbrodniarzy, którzy wymordowali Polaków w tamtym miejscu jest jak najbardziej na miejscu. W innym przypadku oczywiście, że wyciąganie tego jest słabe. Jednak jeśli nie będziemy mieli sami do swojej historii szacunku i swojego kraju to nikt go nie będzie miał.

"Zawołanie „Sława Ukrajini” z odpowiedzią „Herojam sława” stworzyli w 1925 roku i jako pierwsi zaczęli używać członkowie Legii Ukraińskich Nacjonalistów, z inicjatywy Jurijego Artjuszenki i Mykoły Sciborskiego, którzy pierwotnie proponowali wykorzystać okrzyk „Czarnych Zaporożców” – „Sława Ukrainie – Kozakom sława!”, jednakże reszta zebranych postanowiła zmienić „Kozakom” na „Bohaterom”[1]. W wyniku zjednoczenia Legii z innymi ugrupowaniami nacjonalistycznymi i powstaniem w 1929 roku OUN hasło przeszło do nowej organizacji i zostało przyjęte jako oficjalne pozdrowienie na drugim kongresie w Rzymie w sierpniu 1939 roku, dodając jednocześnie do powitania wymóg wykonania salutu rzymskiego, wzorując się tym samym na faszystowskich i parafaszystowskich partiach XX wieku jak włoska Narodowa Partia Faszystowska, niemiecka NSDAP czy chorwaccy Ustasze[4]. Tym samym gestem posługiwała się wówczas również Gwardia Hlinki oraz hiszpańska Falanga[5].



W wyniku rozłamu OUN w 1940 r. na banderowców i melnykowców pozdrowienie z odzewem „Bohaterom chwała” zostało przejęte przez OUN-B (co potwierdzone zostało na ich zebraniu w 1941 roku, w Charkowie[6]), a następnie przeszło do UPA i innych organizacji nacjonalistycznych. Melnykowcy natomiast zaczęli posługiwać się formą „Sława Ukrainie – na wieki sława!”[1]."

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?