- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1664 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
74 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1664 Culés
5
Wyniki ankiety o "Przeszkoleniu wojskowy w Polsce obowiązkowym dla mężczyzn i chętnych kobiet"
- Nie - 54.26% (51 głosów)
- Obowiązkowe, miesięczne przeszkolenie wojskowe z obsługi broni i granatów dla mężczyzn i chętnych kobiet - 28.72% (27 głosów)
- "kursy weekendowe raz na pół roku/na rok." (obowiązkowe dla mężczyzn) - 17.02% (16 głosów)
@michal26
5
@Kgorecki2500 I bardzo mądrze, armia niezawodowa to wywalanie kasy w błoto.
2
@tobiasson92 To nie byłaby służba wojskowa tylko przeszkolenie aby mężczyźni potrafili się w razie potrzeby (oby nigdy takiej nie było) posługiwać bronią na froncie.
0
@tobiasson92 no nie, w Skandynawii jest chyba obowiązkowa służba i każdy zabiera po jej ukończeniu mundur do domu, powraca też z przydatnymi umiejętnościami, zarówno kobiety jak i mężczyźni :) Jak sobie nie radzą na Ukrainie to tu by sobie totalnie połamali zęby
0
@Kgorecki2500 Czyli armia niezawodowa - ludzie totalnie z przypadku niemający pojęcia o wojskowości, niemający mentalności żołnierza. I tak nic im ta umiejętność nie da. Zwykły człowiek miałby ogromny problem strzelić do drugiej osoby ;)
0
@tobiasson92 Co nie zmienia faktu, że lepiej aby podstawową wiedzę miał bo nikt się go nie będzie pytał czy chce iść na front tylko spojrzą do książeczki wojskowej i jeżeli kategoria odpowiednia to zabierają takiego delikwenta.
0
@Kgorecki2500 Ale do czego ta wiedza, której i tak w realnym świecie się nie wykorzysta? Strzelanie w prawdziwym świecie to nie to samo co w Call of Duty. Bardzo trudno jest mentalnie zastrzelić zwierzę, nie mówiąc już o człowieku. Umiem posługiwać się bronią palną, ale nie umiałbym strzelić do człowieka nawet w przypadku wojny.
0
@tobiasson92 Wiesz, to to tak można mówić, ale mam wrażenie, że front szybko by zweryfikował. Tam albo zginiesz ty albo wróg. Więc lepiej mieć choćby tą podstawową wiedzę, aby konkretnie w sytuacji militarnej móc ją zastosować, jak załadować broń, przeładować, celować, gdyby ktoś jednak stwierdził, że w sumie to chciałby dożyć kolejnego dnia. Nie wiem czy umiałbym zabić człowieka ale jeżeli trafiłbym na front (oby nie) to myślę, że chyba wolałbym dożyć następnego dnia.
0
@Kgorecki2500 Front nie weryfikuje niczego, bo człowiek nie jest w stanie zrobić czegoś, co jest wbrew jego subiektywnej naturze. Ludzie działają w sposób bardzo schematyczny. Jak ktoś boi się wysokości to nie wejdzie na dach wieżowca nawet jeśli mogłoby to uratować mu życie. Osoba, która nie będzie psychicznie w stanie unieść ciężaru pociągnięcia za spust i tak tego nie zrobi.
1
@tobiasson92 co to ma wspólnego z armia niezawodowa? Czy tygodniowy kurs angielskiego robi ze mnie tłumacza?