La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

konto usunięte

0

Liga Hiszpańska to najtrudniejsza/najbardziej wymagająca liga świata.

Prawda czy fałsz?

Ja uważam, że prawda. I nie zmieniło się to nawet w ostatnich latach kryzysu Barcy i Realu, pomimo że kluby takie jak City, Liverpool czy Bayern były lepsze. Patrząc na całość ligi - w Hiszpanii zawodnicy mają najtrudniej.

0

@TheNekro94 nie jest to takie jednoznaczne...wg mnie najbardziej techniczna...fizyczna znowu najbardziej nie jest.

1

@TheNekro94 IMO to nieco bardziej skomplikowane. Liga angielska może być trudniejsza ze względu na więcej drużyn walczących o wysokie cele i bardziej fizyczną grę. Podobnie jest na Copa America, które moim zdaniem jest niepotrzebnie bagatelizowane - granie z fizycznie silnymi rywalami jest bardzo ciężkie, szczególnie dla wszelakich techników i artystów.

Liga hiszpańska zaś jest b. trudna pod względem taktycznym. Tutaj nie wystarczy tylko wygrywać, wiele zespołów chce również atrakcyjnej gry, kreatywnej i artystycznej co sprawia wiele trudności w dyscyplinie i wyszkoleniu technicznym - z Barceloną na czele (btw Barcelona pod względem stylu gry to moim zdaniem jedna z najtrudniejszych drużyn do bycia tam piłkarzem lub trenerem na świecie, o ile nie najtrudniejsza).

Ciężko stwierdzić. Osobiście wiem na pewno, że zdecydowanie bardziej wolę hiszpańską piłkę.

0

@TheNekro94 Trudno powiedzieć jednoznacznie bo Angielska się niesamowicie rozwinęła ale TOP 2 pod względem trudności na pewno.
Myślę że za niedługo znowu La Liga będzie bezkonkurencyjny, niesamowicie się drużyny tam rozwijają a także Barca wydaje się że wraca na światowy poziom.

konto usunięte

0

@TheNekro94 Coś może w tym być, biorąc pod uwagę że praktycznie wszyscy piłkarze (dajmy tych wyróżniających, a nie jakiś transfer z Levante do Norwich) przechodzący z LL -> PL sprawdzili się i byli wiodącymi postaciami, natomiast w drugą stronę? Raczej więcej nie wypałów, niż udanych transferów

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?