- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1646 Culés
Gorące dyskusje
Batys
0
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
46 odpowiedzi
Batys
12
Hahaha z tymi 150 mln za tego ciapaka to ich chyba zdrowo powaliło jeśli to prawda.
31 odpowiedzi
Kgorecki2500
9
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1646 Culés
1
Dinozaury nigdy nie wyginęły.
Obecnie żyjącymi dinozaurami są...ptaki.
Tak obecnie uznaje większość środowiska naukowego.
Należą również do gadów i archozaurów razem z krokodylami. Oznacza to również, że ptaki i krokodyle są najbliższymi żyjącymi krewnymi.
Źródło: Ciekawoskawka
2
@clyde Dinazaury=ptaki ale zakładam że ptaki są krewnymi pterodaktylów prawda?
0
@clyde Nie, no jednak to daleko idące uproszczenie. Ptaki ewoluowały od części dinozaurów, ale to tak jakbyś powiedziała, że człowiek to małpa człekokształtna, od której się wywodzi. Dinozaur to dinozaur a ptak to ptak.
Czytam właśnie książkę o dinozaurach, część miała miednicę gadzią, a część ptasią. Jednak nie powiemy, że krokodyl to w związku z tym dinozaur.
Choć Tobie pewnie chodziło w to, że ptaki mają w sobie to dinozaurze dziedzictwo.
1
@clyde dinozaury zżarły aury
1
@Emhyr Nie są :) Pterodaktyle to przede wszystkim nie są wcale dinozaury.
@Comentateiro No i ciekawostka, wbrew nazwie, ptaki wywodzą się najprawdopodobniej od tych gadziomiedniczych :)
2
@Comentateiro https://zapodaj.net/8fb0f1d919d95.jpg.html
Chodziło mi w zasadzie o tego pana.
@VegetaPolska Król Kai lubi to.
0
@anxted Serio? Zawsze myślałem że to dinozaurowate.
2
@Emhyr Jeżeli przez "dinozaurowate" będziemy rozumieć "wszystko, co prehistoryczne", to tak, można je tak nazwać. Ale generalnie pterozaury i dinozaury to odrębne gałęzie ewolucji, i co najwyżej kuzyni ;)