- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1576 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
17
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
31
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
NeroTFP1
9
Niedawno internet obiegła informacja, że młody chłopak sprzedawał lemoniadę na jednej z... » Czytaj dalej
8 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1576 Culés
6
Trochę martwi mnie to stwierdzenie "zmiana traktatów"
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323
7
@Kgorecki2500 Bo zasada jednomyślności to liberum veto w pigułce - tak się nie da niczego przyjąć. I tak zgodność do wielu spraw jest osiągana, ale mając takich w sumie bękartów ze wschodniej Europy trudno cokolwiek konstruktywnego przeprowadzić
1
@Kgorecki2500 Ciekawe czy Sejm i późnej Duda by taki akt by podpisały (bo to pewnie by była umowa międzynarodowa wymagającą ratyfikacji-jedno źródeł prawa w Polsce (art.87 Konstytucji -taka mała powtórka przed egzaminem maturalnym z wiedzy o społeczeństwie
4
@Kgorecki2500 niech oddadzą władzę w ręce Niemiec i Francji oficjalnie i wtedy będzie wiadome kto, co i jak.
3
@Comentateiro Znaczy co do samej zasady jednomyślności to zależy kiedy i w jakich sprawach miałaby być zniesiona ale wydaje się to w szerszej perspektywie dobre. Natomiast pojęcie o "zmianie traktatów" jest dość szerokie. No bo co chcą zmienić? (może gdzieś już mówili ale nie widziałem). Zobaczymy ale mam co do tego złe przeczucia.
@tomek8756 Znaczy to na pewno musiałoby być ratyfikowane przez sejm a pamiętam, że już z traktatem lizbońskim był kłopot i istniało ryzyko, że niektóre państwa nie będą chciały go ratyfikować.
4
@Kgorecki2500 UE to tak skorumpowana i zakłamana organizacja, że obie opcje wydają się być niejadalne.
Jednomyślność oznacza danie możliwości każdemu, żeby spieprzył wszystko, jeśli będzie miał na to ochotę. Np. Węgry mogą blokować sankcje.
Jednak zerwanie z tą zasadą spowoduje, że to żałosne zbiegowisko, jakim jest parlament europejski, będzie mogło machać kijem, jak tylko się podoba.
A chyba już każdy się pokapował, do jakich celów tak naprawdę służą unijne ciała rządzące.
0
@Comentateiro I bardzo dobrze, że ta zasada jest.
1
@Kgorecki2500 W jednym artykule czytałem, że te słowa miały dotyczyć tylko polityki zagranicznej UE, aby dzięki temu decyzje mogłyby zapadać szybciej.