La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 788 Culés

2

Całe szczęście że Trump nie jest prezydentem usa ,bo jest przeciwny wysyłania 40 mld ukrainie na broń.To poprostu jest agentura Rosyjsja która miesza.
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36305131-donald-trump-nie-chce-pomagac-ukrainie-ale-putin-juz-nie-jest-geniuszem

3

@Borneo Jurny Trump na pewno spisałaby się o wiele lepiej od śpiącego dziadka Bidena, he he.
Przyszła konkretna sytuacja i Joe stanął na wysokości zadania.
Oczywiście obszczymurki potrafiły się na tym forum zajmować filmikami z przysypianiem, ale jak przyszła konkretna sytuacja i należałoby Bidena pochwalić, trole poznikały. Jak zawsze.

0

@Comentateiro Prawsd co piszesz ale coraz więcej rzeczy wskazuje że facet miesza na rzecz Rosji.Coraz bardziej jest to widoczne.

0

@Borneo dalej twierdzę, że jakby rządził Trump, to Putin nie odważyłby się na inwazję
Bez wątpienia też USA najwięcej obecnie pomaga Ukrainie, obok może Polski, która tradycyjnie daje więcej niż może.
I ja akurat pochwalam za to Amerykanów.
Niemniej to, jakim Biden jest dziadkiem i to jak oni wyszli z Afganistanu tylko dało pretekst Putinowi.
Oczywiście nie usprawiedliwia to działań tego zbrodniarza wojennego.
A odnośnie wyborów. Oczywiście, że były nieprawidłowości, ale czy wpłynęło to na wynik wyborów? Moim zdaniem nie. Trump tradycyjnie objawia megalomanię i wyolbrzymia rzeczy, które są mniejsze niż w rzeczywistości

0

@Comentateiro no nie zgodzę się. Nie powiesz mi, że masz przeczucie graniczące z pewnością, że Biden nad wszystkim panuje i wszystko jest jego decyzją?
Moim zdaniem ma GENIALNY sztab. I to jako prawak przyznaje. Oni potrafią w marketing i potrafią w decyzje. Joe jest tym, co ma się pod tym podpisywać i przekazywać światu.
To jakie mistrzostwo geopolityczne odwala teraz USA, to naprawdę szacun, ale moje przeczucie podpowiada, że ktoś tam bardzo dobrze Bidenem steruje.
Nie wykluczam, że USA mogło chcieć wojny, bo obok krajów Bałtyckich, to oni najwięcej na tym korzystają. Tracą Chiny i oczywiście Rosja.

1

@michal26 to są po pierwsze czyste spekulacje po drugie Putin nie zdawał sobie sprawy że stanu swojej armii.Kolejna sprawa dali ogromne pieniądze które zostały ukradzione orzez generałów i służby aby przekupić odpowiednie osoby aby wojska mogły wjechać beż wojny do ukrainy zmienić władzę dlatego ruskie mieli w czołgach galowe mundury.Tak się nie stało.Ukraince przygotowali się świetnie do wojny i mogą jeszcze odbić całe państwo włącznie z Krymem.Ruskie do długiej wojny nie są przygotowani.Putin by zaatakował bo jego plan był 3 dniowy a nie kilku miesięczny i Trump by tu nic nie zrobił.Zresztą ma biznesie swój w Rosji i siedział by cicho gada 3 po 3.
Co do Afganistanu chcieli zarówno Trump jak Biden.Wszyscy wiedzieli kiedy Amerykanie wyjdą nikt nie musiał czekać.Ten kto zawiódł to armia afgańska która przestraszyła się samochodów pickupów z karabinem.To frajerzy tak naprawdę i oni są winni że to przegrali.Każde wojsko ma prawo wyjść z danego państwa jeśli uzna że tak trzeba bo np. Rośnie zagrożenie że strony Rosji czy Chin.Afgańczycy dostali narzędzia do walki należało zrobić to co robią ukraincy i nie stanęli na wysokości zadania.Natomiast Biden młody czy stary zwyczajnie zrobił co trzeba i tyle.Trump tradycyjnie podważa jedność robił to wcześniej robi to teraz jest zwyczajnym szkodnikiem.

0

@michal26 Mądry polityk otacza się mądrymi ludźmi, więc dobór sztabu to zasługa a nie wyjaśnienie, że prezio słaby a inni za niego robią robotę. Jak w firmie - szef dobiera właściwych ludzi.

Brak ataku Putina w przypadku rządów Trumpa to spekulacje bez pokrycia, tzn. takie ławeczkowe spekulacje pod blokiem, ale bez wiarygodnego uzasadnienia.
Podobnie zarzut o sterowanie Bidenem.

Wiesz, że tak budując argumentację (tzn. o co by było gdyby, albo spekulacje) można udowodnić absolutnie wszystko.

Zasługi idą na konto Bidena.

Co do Chin, nie byłbym taki pewien, bo inwazja Rosji jest wg wielu znawców tematu, pożądanym testem przed potencjalną inwazją na Tajwan. Chiny mogą się przyglądać i uczyć na błędach Rosji.

W każdym razie temat jest pojemny i mieści wiele interpretacji

0

@Borneo Nie "Ukraince się przygotowały", tylko "Ukraińców przygotowali". Od 2014 trwają tam szkolenia i nie zgadniesz czyja administracja też tam brała udział ;)
Nie chodzi o wyjście z Afganistanu, tylko o sposób wyjścia i pełnia win i odpowiedzialności leży tutaj po stronie Bidena i Jego administracji. Jeśli mieli wątpliwości co do planu wyjścia, to trzeba było tego nie robić. Zrobili. Skompromitowali się po całej linii
No chyba, że uważasz, że to nie była kompromitacja?

Co do Rosji. Oczywiście, że Rosja nie była przygotowana do takiej wojny i przegrywa ja w całej rozciągłości. Życzę im porażki z całego serca.
Moim zdaniem Trump jednak dałby radę coś zdziałać, a to że ma biznes w Rosji? Nie uważam, że miałlby to wpływ. Ma żonę z Słowiankę, więc prędzej powiedziałbym, że nie chciałby wojny w okolicy państwa z którego pochodzi Jego żona.

0

@michal26 nie pełna odpowiedzialność została na wpjsku afgańskim, która dostała od amerykańców ciężki sprzęt i zwyczajnie się obsrała pickupów z talibami i spierdalała w podskokach na lotnisko.Nie widzę tu winy Amerykanów.
Nikt zagranicznym państwom nie kazał siedzieć do końca to jest decyzja suwerennych rządówAmeryksnie żadnemu państwu nie powinni dyktować kiedy mają wyjść z Afganistanu to suwerenna decyzja każdego państwa.Kazdy siedzi tam na własne życzenie i Ti w obowiązku każdego państwa jest chronić własne służby i obywateli a nie Amerykańskiego.Każdy wie że ten region jest gorący i musi brać poprawkę że może być niebezpiecznie.Nie widzę tu winy Amerykanów.
Co do szkolenia Amerykanów jest akcją jest reakcje .Ukraince oddali im broń atomową i ruskie napadły na ich kraj mówię tu o krymie I mieli prawo odpowiedzieć i się szkolić i prosić kogo chcą o pomoc w kontekście szkolenia czy broni.Nie widzę tu winy usa a raczej pochwalę za szkolenie czy sprzęt.
Putin ma carskie podejście i chcę zostać przywódcą który chcę dołączać nowe państwa i ziemię do Rosji.Jrst stary nie ms nic do stracenia więc i rąk by zaatakował.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?