La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1059 Culés

6

Przed jutrzejszym meczem przypomnijmy, że:

Djokovic i Nadal grali ze sobą rekordowe 58 razy, z czego mamy 30 wygranych Serba i 28 Hiszpana.

Ostatnie ich starcie to półfinał RG z przed roku który to mecz a potem i cały turniej padł łupem Serba.

Jeśli chodzi o RG to grali ze sobą 9 razy, z czego 7 razy wygrywał Rafa, a 2 Djokovic.

Finalnie jeśli chodzi o sam turniej RG, to:

od 2005 tylko raz w finale nie było ani Nadala ani Djokovica - rok 2009 i finał Federer - Soderling. Poza tym w sumie od 2005 roku tylko 2x RG nie wygrał Nadal lub Djokovic (2009 Federer, 2015 Wawrinka). Tutaj to oczywiście w dużej mierze za sprawą bezdyskusyjnego GOATa mączki Rafy Nadala 13 wygranych, ale 2 Djokovica to wciąż 2 miejsce tutaj.

Do tego jeśli Serb wygrałby w tym roku RG to byłby pierwszym w historii tenisistą który wygrał każdy turniej WS przynajmniej 3 razy.

@Encore @MesQueUnClub96 @kewin @JimMorrisonFCB

0

@mekston Mam podobne uczucia co przed AUS ale tam nie było Nole.Jak myślisz co będzie z fizyką Rafy?Będzie czuć mecz z Felixem?

0

@mekston Djokovicia można nie lubić za zachowanie i jego gadkę, ale jest najbardziej wszechstronnym tenisistą i na każdej nawierzchni radzi sobie doskonale

2

@mekston Djoko wziął w 2016 RG, Wawrinka rok wcześniej.

1

@Encore w półfinale tam Rafa miał spoko akurat bo był Beret (+ miał 1 dzień przerwy więcej po meczu z Shapo), ale w finale czułem, że może być średnio bo Med był ultra mocny. Finalnie Rafa amazing wyciągnął.

Myślę, że jeśli Rafa ma wygrać to musi to zrobić jednak szybciej niż w 5 - jak się przedłuży nadmiernie mecz to może to odczuć. Są tenisiści z którymi grając z problemami można coś ugrać w przypadku Rafy - jak nawet Shapo w Australii (który miał Rafę na widelcu w pewnym momencie), ale Novak to nie wybacza takich słabości jeśli będą.

1

@ranger3120 tak zgadza się, skorygowane

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?