- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1379 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
AmigoBlancos
3
Ponownie mam 5 takich samych kuponów. Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy czekam najbardziej:... » Czytaj dalej
9 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1379 Culés
1
Taki nagłówek z prasy poznańskiej: "Drag queen poderżnęła gardło lalce z wizerunkiem arcybiskupa. Marek M. został uniewinniony przez poznański sąd"
Sąd Rejonowy w Poznaniu uniewinnił Marka M., podnosząc, że nie dysponowano
żadnymi nagraniami z zajścia w klubie, żadnymi dowodami, uznał, że występ drag queen był wydarzeniem o charakterze artystycznym, za pomocą którego oskarżony wyraził swój stosunek do słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o środowisku LGBT i "zagrożeniu tęczową zarazą", a także - że oskarżony reagował na słowa duchownego, a nie odnosił się do religii.
Słuszny wyrok, to ksiądz obraził całą społeczność, odczłowieczył ich, skompromitował się jako przedstawiciel Kościoła. Jeśli wsadziliby do więzienia za ten występ, z automatu powinien iść do więzienia ks. Jędraszewski, tym bardziej jako prowodyr zajścia.
7
@Comentateiro Znaczy obrażenie to jedno ale jeżeli to miało miejsce to dla mnie inscenizacja poderżnięcia komuś gardła to chory wymysł.
6
@Comentateiro nie musiał ich odczłowieczać bo sami to robią a inscenizacja zabijania kogoś to to spore przegiecie i wrecz podzeganie to morderstwa.
15
@Comentateiro Ciekawy jestem, czy równiez przyklaskiwałeś, jak w 2017 narodowcy w Katowicach wywiesili na szubienicy zdjecia europosłów PO, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji w Parlamencie Europejskim, krytycznej wobec polskich władz? Szczerze wątpie, bo sens dzialań oceniasz przez pryzmat tego, czy popierasz grupę, która się jej dopuszcza, badz przeciwko komu jest skierowana - a bardzo chetnie wypowiadasz sie krytycznie o KK (czasem i słusznie).
Idąc Twoim tokiem myślenia, to w przytaczanej przeze mnie sytuacji to ci politycy, zasiadający w Brukseli obrazili zwolenników działającej legalnie władzy w naszym kraju.
Od jakiegoś czasu nie śledzę sprawy, ale chyba też bez wyroków się obyło (śledztwo umorzono).
Dla mnie oba przykłady (z drag queen i narodowcami) to przekroczenie pewnych granic. Dzisiaj obraz/lalka, ale jutro jakiś świr z danego środowiska może to samo zrobić z żywym człowiekiem.
0
@Comentateiro Mylisz przyczynę ze skutkiem.
0
@Kgorecki2500 Może i nawet się zgodzę, na pewno dosadny, wręcz brutalny, ale ile ci ludzie mają znosić znęcania się nad nimi przez skapcaniałych przedstawicieli kleru.
0
@Ojciec5tkidzieci A dlaczego nie widzisz różnicy pomiędzy akcją w klubie z której nie ma nagrań, a akcją w przestrzeni publicznej? Tu wykazujesz jakąś niezdolność do oceny dwóch sytuacji i okoliczności zdarzenia.
Nie wiem jakim prawem porównujesz głosowanie w Parlamencie do obrażania określonej grupy ludzi. Totalny odlot, i po raz kolejny odwracanie pojęć.
Czyli kretyńskie zachowanie narodowców ma decydować o tym czy głosowanie było atakiem na Polskę. Wybacz, ale chyba oszalałeś. Obrażanie przez księdza jest niepodważalnym i obraźliwym aktem agresji.
Znamienne w Twoim wpisie jest to, że w żadnej mierze nie odniosłeś się do powodu występku drag queen, czyli obrażania przez Kościół.
Twoja próba wykazania, że moja ocena działania jest niekonsekwentna, jest absurdalna, bo to Ty pomijasz okoliczności, wykazujesz pobłażliwość dla sprawcy i prowodyra, a widzisz tylko wyjęty z kontekstu akt rewanżu.
W sferze publicznej, takie zachowania należy tępić, ale to się nie zmieni, dopóki tak jak Ty będzie się udawać, że agresor nie jest agresorem. Dlaczego nie potępiłeś jego słów wypowiedzianych nie w pubie tylko publicznie. Nie ma krwi, to nie razi?
Przepraszam, że to napiszę, ale strasznie mnie rozczarowałeś.
2
@Comentateiro Potępiam komentarze przedstawiciela KK, jak i zachowanie drag queen. Potępiam też wieszanie na szubienicy portretów polityków (w tym przypadku PO). Mocno skracając, potępiam zachowania, które w jakiś sposób promują przemoc (fizyczną, czy słowną) i nie spotykają się z karą (nie mówie o wiezieniu, albo grzywna, czy prace społeczne - tak dla narodowców, jak i drag queen).
1
@Ojciec5tkidzieci Ok, dobrze, ale nie widzisz różnicy między publicznym aktem, który rozchodzi się lotem błyskawicy po wszystkich mediach, na nagraniach, a innym aktem, który jest tak publiczny, że widzi go malutka grupka ludzi i wiesz o nim z przekazu ustnego?
W dodatku ten drugi był odpowiedzią na atak, a pierwszy nie był żadną odpowiedzią.
Przecież musi być jakaś gradacja kary. Oczywiście ja zacząłbym od kary dla pogromy "pedałów" w habicie.
Niech będzie sprawiedliwie: Drag queen - grzywna, narodowcy - grzywna i 2 lata prac społecznych (np sprzątanie biur PO), a Jędraszewski - dożywocie : )
2
@Comentateiro "Ok, dobrze, ale nie widzisz różnicy między publicznym aktem, który rozchodzi się lotem błyskawicy po wszystkich mediach, na nagraniach, a innym aktem, który jest tak publiczny, że widzi go malutka grupka ludzi i wiesz o nim z przekazu ustnego?"
Jeśli chodzi o jego dostępność "na żywo" to zgadzam się. Pamiętać należy, że o jego rozchodności decyduje nie tylko miejsce, ale także - a w zasadzie przede wszystkim - to, jak czesto i jakie media puszczają informację w obieg. O przytoczonej przez Ciebie sprawie może wiedziec garstka osób, ale równie dobrze o takim, a nie innym wyroku napisze wyborcza i oko.press i juz odbiorców znajdujemy znacznie wiecej - wtedy łatwiej o znalezienie świra, ktory uzna, że brak kary za taki wybryk jest zacheta, by pojsc krok dalej.
"W dodatku ten drugi był odpowiedzią na atak, a pierwszy nie był żadną odpowiedzią."
Wg organizatorów była to raczej odpowiedź i jednoczesnie pokaz niezadowolenia z postawy pewnych polityków w europarlamencie. To, że idiotyczna, to już inna kwestia.
"Niech będzie sprawiedliwie: Drag queen - grzywna, narodowcy - grzywna i 2 lata prac społecznych (np sprzątanie biur PO), a Jędraszewski - dożywocie : )" Zgodzę się, jeśli dla Jędraszewskiego karą jest dożywotnie wykluczenie ze struktur hierarchii KK. Bo jednak instytucja, ktora promuje miłowanie bliźniego nie powinna miec w szeregach gościa, który dziala na opak.
Bo dożywotnie pozbawienie wolności to lekka przesada. Chociaż wiem, że chciałeś to ironicznie zakończyć. :D