- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1065 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1065 Culés
17
Dzisiaj przypada 79 rocznica tzw. "krwawej niedzieli". Kulminacyjnego momentu "rzezi wołyńskiej' czyli zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Ludzie ginęli nie tylko od kul ale też od siekier, wideł, cepów, siekier, pił, noży, młotów a same morderstwa były naprawdę makabryczne i nie wiem kim trzeba być aby chcieć zadawać drugiemu człowiekowi taki ból. (opisy nie nadają się na tą stronę). Nie oszczędzano nawet dzieci. Przyjmuje się, że w czasie całej rzezi wołyńskiej zginęło od 40, 50 tys. do 60 tys. osób.
"Grzegorz Motyka pisze, że 11 lipca 1943 oddziały UPA zaatakowały 99 miejscowości, w których żyli Polacy. Timothy Snyder podaje, że „od wieczora 11 lipca 1943 r. do rana 12 lipca” UPA zaatakowała w 167 miejscach. 12 lipca UPA zaatakowała 50 miejscowości. Ataki były kontynuowane w dniach następnych. W całym lipcu 1943 celem napadów stało się 520 wsi i osad, zamordowanych zostało około 10-11 tysięcy Polaków" [Wikipedia]
Post nie ma na celu jakiegoś stygmatyzowania Ukraińców ale niezależnie od sympatii musimy pamiętać o naszej historii. I napiszę to co zawsze kiedy ktoś używa tej tragedii do atakowania Ukraińców. My o historii musimy pamiętać ale nie możemy historią żyć.
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @michal26 @Kondziubarca @Ojciec5tkidzieci
7
@Kgorecki2500 Trzeba o tym przypominać, bardzo dobry post.
3
@Kgorecki2500 oczywiście ze nie trzeba historią żyć ale jednak pamiętajmy ze Ukraińcy do tej pory nie przeprosili za to, tu jest główny problem przynajmniej dla mnie
5
@Kgorecki2500 "Ale to nie warto o tym mówić, to nie dobra jest"