- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1342 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
95 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
PIWOSZ89
5
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1342 Culés
56
Udało się w końcu zobaczyć i zrobić zdjęcie Saturna. Uwaga, jest tak spektakularne, że wywali Was z kapci. I tak cieszy :D https://zapodaj.net/images/a1aeff463aaca.png
40
@PatrychoO Jakiś brud masz na ekranie,we se go zmyj
2
@PatrychoO @fart a Ty masz jakieś zdjęcia ze swojego teleskopu? Co można nim zobaczyć oprócz podstawowych planet i księżyca?
24
@PatrychoO somsiadke z 4 piętra
1
@PatrychoO oo świetlik
1
@Transu96 Z 3 piętra bo na 4 założyła rolety.
@PatrychoO Nie, zdjęć nie posiadam, ale w przyszłości jak znajdę troszkę więcej czasu to podzielę się swoimi obserwacjami. ;)
Natomiast udało mi się zobaczyć Andromedę co prawda nie tak zjawiskowo jak na zdjęciach, ale jednak. Wygladała jak rozmazany obłok. Co jeszcze można zobaczyć Plejady, gwiazdy podwójne. Jeśli chodzi o obiekty głębokiego nieba jak mgławice, to M42 czyli mgławicę w Orionie. Natomiast z uwagi na duże oświeltlenie w miejscu gdzie obserwuje pojawia się obłok. ;)
1
@fart kurcze, na tym swoim pizdryku chyba nie zobaczę takich rzeczy. Nie ma nawet szukacza. Niedługo pomyślę nad bardziej konkretnym sprzętem.
0
@PatrychoO Nie spiesz się tak z wymianą. Skoro widzisz Saturna i to naprawdę fajnie to spokojnie zobaczysz resztę. Potrzebujesz tylko dobrych warunków pogodowych. Cierpliwości. ;)
1
@fart no postaram się jeszcze coś wycisnąć z niego :D A jakiego okularu lepiej używać do Saturna? Bo mam 20mm i 8mm. No i jeszcze Barlowa x3
1
@PatrychoO Okular to jedno a druga sprawa to warunki. Czyste niebo to nie wszystko. Atmosfera jest nagrzana i zanieczyszczona dlatego nawet przy czystym niebie widoczność może być słaba. Sam używam podstawowego zestawu 3 okularów: 20mm, 12,5mm i 4mm. I najczęściej używam 2 pierwszych. Ostatni tylko gdy są perfekcyjne warunki. ;)