La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1016 Culés

20

Dramat... ale ten wpis jak i cała nitka pokazuje największy problem polskiej piłki. Jesteśmy nieprawdopodobnie ograniczani umysłowo przez wszechwiedzących trenerów takich jak Boniek, którzy zatrzymali się w piłce 50 lat temu. Wiele razy byłem świadkiem podobnych historii na orlikach, czy treningach młodych. Nawet nie dawno o tym też tutaj pisałem. Smutne.


4

@macio_944 Ostatnio sędziowałem III ligę okręgową trampkarzy (no niżej w moim podokręgu się już nie da). Trener miał do mnie pretensje, że nie odgwizduję spalonych, a on swoich chłopaków uczy jak się zakłada pułapkę ofsajdową.
Dzieciaki nie potrafią poprawnie przyjąć ani podać piłki, a gość ich uczy jak się łapie na spalone XD
To jest właśnie polska myśl szkoleniowa. Nie potrafią nauczyć dzieciaków podstaw, a potem wszystko kuleje.

konto usunięte

0

@macio_944 Niestety ale my Polacy nie jesteśmy stworzenie do takiej gry jaką prezentują Holendrzy Hiszpanie czy też Włosi. Czesto się mówi że w Polsce źle się trenuje. Jednak jak oglądam piłkę od 40 lat to zawsze naszym atutem były szybkie skrzydła świetna 9 dobry środkowy pomocnik stoper i bramkarz. Jak na tych pozycjach mieliśmy świetnych piłkarzy to były wyniki
1974
Tomaszewski
Żmuda Gorgoń
Deyna
Lato Szarmach Gadocha
1982
Młynarczyk
Żmuda Janas
Kupcewicz
Lato Boniek Smolarek
Nawet za Nawałka na Euro
Fabiański
Glik Pazdan
Krycha
Błaszczykowski Lewy Grosicki

Nigdy nie graliśmy dobrze piłką. Zawsze nastawialiśmy się na kontrataki. Poprostu kochamy piłkę ale technicznie nie jesteśmy na poziomie południowców. Być może ma to związek z klimatem gdzie zimą trochę czasu nam ucieka na trening przy dobrej murawie. Mówię o młodych adeptach bo to wtedy technikę najbardziej się wchłania.

10

@Janiama Rzeczywiście, "zawsze naszym atutem były szybkie skrzydła świetna 9 dobry środkowy pomocnik stoper i bramkarz", a wymieniłeś raptem kilkunastu piłkarzy, którzy prezentowali/prezentują światowy poziom i to w 40-letnim przedziale czasowym. Inne reprezentacje co roku "produkują" po kilkunastu takich zawodników.

8

@Janiama No dla mnie niestety jesteś trochę utożsamieniem tego czego najbardziej nie lubię w Polsce. Bardzo często również wracasz do lat PRL... To nie jest kwestia klimatu, tylko właśnie takiego myślenia. Mamy zawodników dobrych technicznie jak Zieliński, czy Lewandowski, ale gdyby grali nadal w Polsce to ich technika stałaby na dużo niższym poziomie przez skuteczne ograniczanie ich umiejętności. Musimy w końcu przestać żyć tym co było X lat temu, a zacząć postrzegać piłkę właśnie w taki sposób jak Holendrzy, czy też Włosi. Dzięki temu młodzi zawodnicy nie będą ograniczani, a ryzyko pozwoli im w szlifowaniu umiejętności również technicznych.

2

@macio_944 Ale co masz na myśli?

Przecież wpis Bońka brzmi tak: "Grać rozsądnie, mądrze z odpowiedzialnością w tyle nie ma nic wspólnego z wybijaniem piłki na oślep. Widzę, ze o piłce najwięcej mówią i wiedzą ci, co jej nigdy nie kopnęli. Szkoda czasu …."

Co tu jest nieprawdą?

0

@Janiama Ale pierd*lenie xD Tak, genetycznie Polacy nie są zdolni do posiadania techniki użytkowej. Większych kurła bzdur nie słyszałem w swoim żyiu i szokuje mnie że mówi to były profesjonalny piłkarz.

3

@ComentateiroTo że na poziomie juniorów nie chodzi o granie mądre z odpowiedzialnością bo to i tak potem przychodzi z czasem, w wyższych ligach Ci to wbiją do głowy jak zrobisz kilka strat po których padnie gol... albo i nie bo Busquets do dzisiaj w Lidze Mistrzów lubi się kiwać przed swoim polem karnym i jakoś żaden trener Barcelony go za to na ławie nie sadza.
Na poziomie szkółek i mlodych zawodników chodzi o to by zachęcać do zabawy z piłką, ryzykowania, próbowania sztuczek, nietypowych zagrań, trzeba zachęcać do rozwijania wyobraźni piłkarskiej.
Jeśli ktoś całe życie trenuje żeby grać bezpiecznie i nigdy nie ryzykuje trudnego zagrania to gdy przyjdzie moment takie zagranie zrobić to on po prostu tego nie będzie umiał.
Jak np. masz nauczyć się kiwać jeśli każdy trener mówi że masz odrazu oddawać piłke i "nie wozić"?
Na każdy udany drybling przypadają setki nieudanych bo to umiejętność którą trzeba wytrenować jak każdą inną.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?