La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1483 Culés

3

Platforma jest nieźle odklejona. Wczoraj Mucha powiedziała że gdyby to oni rządzili to inflacja by była o 2/3 niższa. Czyli by była jedną z najniższych w Europie. By była na poziomie około 5%.
A jeszcze nie słyszałem od nich chociaż jednej rady jak walczyć z inflacją.

6

@Criss18Barca A czego Ty oczekujesz od niej jak ona mówiąc 2/3 prawdopodobnie miałaby problem aby wyrazić to w procentach, co dopiero zwalczać problemy w skali kraju. Zwykły pachołek i tyle.

5

@Criss18Barca bo ciężko jest dać dobrą radę na taką inflację. Nie jestem zwolennikiem PO, ale prawdopodobnie by po prostu nie doprowadzili do takiej inflacji z prostego powodu - nie rozdawaliby na prawo i lewo kasy ludziom za darmo, tak jak to robi obecny rząd. Dlatego byłaby niższa, proste.

Jak zaczęły się problemy z inflacja w Europie oraz pierwsze przesłanki o problemach, to co zrobił PiS? Zaczap dawać jeszcze więcej kasy i dodatków ludziom, by zdobyć elektorat.

1

@Matt_i1992 Myślę że to by poskutkowało 3-4% niższą inflacją i to maksymalnie. Ale nie kurde 10%. Czyli by nadal była dwucyfrowa.
Polska gospodarka jest za bardzo uzależniona od zagranicznych gospodarek.

2

@Criss18Barca to się zgadza, może jej chodziło o 1/3, nie wiem, ale nie da się nagle z 16% zejść do 6-7 i to każdy wie, z takiej inflacji będziemy schodzić kilka lat :/ tak łatwo jest coś zniszczyć a tak trudno odbudowac ..

konto usunięte

2

@Matt_i1992 przecież platforma jest za rozdawnictwem, oni chcą waloryzacji 500+ i podniesienia pensji dla budżetówki więc to by ci tylko zwiekszyło inflację :P

2

@Criss18Barca A ona powiedziała, że by zlikwidowała inflacje czy do niej nie dopuściła? Bo teraz to niewiele da się zrobić, ale da się wiele zrobić, by ta inflacja nie rosła tak szybko jak i dało się zrobić bardzo wiele, żeby inflacja nigdy nie wzrosła do takiego poziomu.

2

@Explode Nie słuchaj żadnego gadania o rozdawnictwie bo to gadanie pod publikę. Absolutnie każda partia w sejmie w tym momencie gada o rozdawnictwie, nawet Konfederacja bo bez tego nie masz szans na cokolwiek, nie wygrasz wyborów przeciwko komuś kto rozdaje cały hajs mówiąc, że zabierzesz im cały hajs, nie na tym to polega.
A podniesienie pensji w budżetówce nie wpłynie w ogóle na inflacje, bo czemu miałoby to zrobić? To są wypłaty dla pracowników, panuje ogromna inflacja a pensje urzędników są na tym samym poziomie od kilku lat.

1

@Explode no a co ma mówić, żeby głosy zyskać? Że zabierzemy wszystkie dodatki tylko zagłosujcie na mnie? Polityka, to samo co robi Laporta u nas :P

konto usunięte

0

@Matt_i1992 napisałes że PO nie rozdawało by pieniędzy co jest po prostu bzdurą.

@Tasde
Ewidentnie nie rozumiesz na czym polega inflacja i z czego się bierze. Skądś trzeba wytrzasnąc kasę na podwyżki a pozostają ci dwie opcje jak w skarbcu masz pustki:
a) dodruk u Glapińskiego na drukarce
b) podniesienie lub wprowadzenie nowego podatku

1

@Explode napisałem "prawdopodobnie",ja tego nie wiem i ty też tego nie wiesz. Przypominam, że PO miała sporo szans na wprowadzenie 500+ bo sami doprowadzili do tego, że Polskę było stać na taki ruch, ale jednak tego nie zrobili.
Zrobił to PiS jak ledwo doszedł do władzy.
Jednak ani ja, ani Ty nie wiesz czy by PO rozdawało kasę. Chyba że jesteś Jasnowidzem to ok.

0

@Criss18Barca ty sam jesteś odklejony Mucha nie jest w po tylko u holowni.Natomiast w kontekście inflacji pis dał dupy należało nie zmarnować 7 lat i inwestować w ize na co kasa była.Nie dopłacać do wszystkiego a dopłacać do narzędzi zmodernizować sieci robić wieksze dopłaty ilościwo do fotovoltaiki pomp ciepla czy magazynów energi budowac wiatraki.Co prowadzi do kpo ktorego nie ma.Bo pis w ukrycu po nocach wprowadzał prawo aby w tvp ludzue tego nie ogladali.Kpo też stworzyło by wymienialność zlotówki na euro co by ją wzmocniło.Dalej pis aby bylo drukowanko zostawił glapińskiego który nie ma pojęcia o polityce stóp %.Pis popełnił błędy przy pandemi w związku z tym państwo zostalo zadłużone.Też jeśli polska chciała wziąć kredyt to o % drastycznie wzrosło w kpo też cześć pożyczki ale one sa nisko % bo brane są na ue.Noe brany jest satan finanowy polski pod uwagę.Poza tym pis płaci milion kary dziennie i nic z tym nie robi.
Prawda jest taka że pis swoją głupią polityką sam sobie zabrał narzędzia aby inflacja była niższa.Faktycznie gdyby rządzila opozycja infkacja byłaby jedno cyfrowa bo miala by distęo do narzędzi.Niemcy inflacje mają jednocyfrowa wiec to nie wojna a durna polityka pis.inflacja bazowa jest 8, 5 % czyli to za co odpowiada rząd reszta to putin.Także pis mógł zawszeć kontrakty po innych cenach z baltic pipe w 2019 ale to olali i dziś biją się aby coś popłynelo bo wszyscy go chcą.Oni orzez 7 lat rozbudowują gazoport w swinoujściu z czego ppdstawę ktora jest większa zbudowano w 5 lat.Chwalą sie wypelnieniem 90% magazynami gazu tylko one w stosunku do europejskich są małe starczą na 1.5 miesiąca.Powinni jeszxze jakieś magazyny postawić
Problem pisu jest taki ze inwestuje w rybe a nie wedkę przy czym z kazdą rybą pogarsza się stan finansiwy polski.Czy inflacja za opozycji bylaby nizsza.Tak bo ma distęp do narzedzi ktorych pis zprzez durną politykę się pozbawił.Też za po inflacja soadła nawet do deflacji więc potrafią to robić.Pis poza daniem kasy nic nie potrafi nievmają kadry.Nawet konkursy na stanowiska zniesli bo nikt by ich na te stanowiska nie przyjoł. Na pewno za opozycji inflacja byłaby niższa i tak by nie urosła.

konto usunięte

0

@Matt_i1992 wystarczy spojrzeć jak głosuje PO kiedy PIS wprowadza bony turystyczne, wyprawki i inne rozdawnictwo :P

0

@Explode Rusz kolego głową, i domyśl się jak można nie powiększyć inflacji jednocześnie nie dając umrzeć z głodu pracownikom państwówki w inny sposób niż pisowski czyli w inny sposób niż dodruk albo więcej podatków.
Mi do głowy przychodzi np. no nie wiem, obniżka kosztów prowadzenia państwa? Sam koszt bezsensownych inwestycji pisowskich jak CPK, przekop mierzei, elektrownia w Ostrołęce, dotacje na TVP to kasa, za którą mógłbyś wszystkim 700 tysiącom pracowników budżetowych podwyższyć pensje o 300-400 zł na kilka lat.
A podwyżki na budżetówki i tak będzie trzeba zrobić, bo inflacja nie znika, to że dziś wynosi 15% nie oznacza, że jak wyniesie 0% to będzie taniej bo nie będzie, ceny pozostaną wysokie prawdopodobnie już na zawsze bo na długotrwałą deflacje rzędu 15% nie ma co liczyć.
Więc urzędnikom trzeba będzie zapłacić więcej bo ci ludzie też muszą za coś żyć a większość z nich i tak żyje na bardzo niskim poziomie.

1

@Explode I jeszcze raz powtórzę, bo masz ciężkość ze zrozumieniem: Nie patrz kto na co głosuje, bo PiS ma większość sejmową i to, że ci ktoś głosuje za bonami turystycznymi to kwestia PR-owa. Żaden rozsądny polityk, który chce wygrać wybory nie wsadzi propagandzie broni do ręki, głosując przeciwko rzeczom które i tak zostaną przegłosowane. Skończyłoby się tak, że bony turystyczne i tak by weszły a w TVP miałbyś grzane przez 2 lata, że jakaś partia nie chciała dać na dzieci.
Powodem utraty władzy przez PO-PSL było właśnie to, że niczego nie dawali bo podchodzili racjonalnie do budżetu. Najpierw nie chcieli 500+ bo mówili - zgodnie z prawdą - że Polski na to nie stać by potem zmienić narracje i się licytować kto da więcej. Nagle przestali rozumieć, że Polski nie stać, czy może zrozumieli, że przy tak głupim narodzie nie ma szansy na walkę z PiSem merytorycznymi przesłankami?

konto usunięte

0

@Tasde Byku tylko obniżkę kosztów od PO czy PISu nigdy nie zobaczysz oni mogli to zrobić już wiele razy za swoich kadencji, ja tutaj piszę o realistycznych opcjach.

"Powodem utraty władzy przez PO-PSL było właśnie to, że niczego nie dawali bo podchodzili racjonalnie do budżetu."
to nie jest prawda, przewalili wybory bo robili w uja wyborców. Prosty przykład to Vat 23% tylko na 2 lata. Zauważ że w wyborach PO chciało dać 1000+ i jakos wyborów nie wygrali ciekawe czemu?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?