La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1161 Culés

1


Jeszcze miesiąc!
Liczę na chociażby w połowie takie ciarrry, jak gdy 20 lat temu, jako dzieciak, siadałem w kinie na Władcy Pierścienia Drużyna Pierścienia ;]

0

@FC1899Barca Wiadomo czy od razu będzie dostępny cały sezon ? I ile ma mieć odcinków?

Komentarz usunięty

0

@bartekvisca 8 odcinków i wszystkie chyba pojawią się od razu. Tak przynajmniej na filwebie napisali.

1

@FC1899Barca Ja natomiast jako psychofan Tolkiena pewnie będę miał odczucia jak po Hobbicie :/

Komentarz usunięty

0

@gumaz nie wiem o czym mówisz (piszesz).

7

@Bobo25 wiesz, tylko ja fanów Tolkiena rozumiem. Bo to trochę tak jakby powstał film o historii Barcelony i byłyby sceny w których Cruyff asystuje do Neymara w finale Ligii mistrzów w 1980 roku. A Messi byłby czarnoskórą kobietą. Myślę że mógłbyś poczuć lekką konsternację.

0

@Jakchcesz A co jakaś kobieta zagra faceta czy może kolor skóry jest tak niezwykle ważny?

1

@Jakchcesz No właśnie po raz kolejny mylicie pojecia.
To z góry było powiedziane przez twórców że to nie będzie wierna adaptacja opowiadań Tolkiena (z różnych przyczyn o których teraz nie chce mi się wypisywać) i że scenariusz został tak napisany by był bardziej zrozumiały również dla osób które nie są zaznajomione z twórczością pisarza.
To jest historia opisana przez scenarzystów z wykorzystanieniem świata i niktórych bohaterów (też z różnych epok) twórczości Tolkiena.
I tyle.
Jak tak do tego będziecie podchodzić to może coś fajnego z tego wyniesiecie, w sensie że wam ten serial się spodoba.
A tak już z góry jesteście uprzedzeni i z takim nastawieniem do tego podchodzicie że będziecie szukać i czepiać się kazdej niezgodności z opowiadaniami.
Jaki ma to sens?
Szkoda tylko waszego czasu i frustracji, a przez tą atmosferę psujecie odbiór czy czas oczekiwania innym osobom.

2

@Bobo25 spoko, ja tylko napisałem że rozumiem fanów po tym co Netflix zrobił z Wiedźminem i jakie gówno z tego wyszło xD jak scenarzyści zaczęli adaptować i mieszać wszystko żeby ułatwić odbiór.

2

@Bobo25 scenariusz to pisali prawnicy by nie urazić żadnej z 4 stron XDD

1

@Cvzx to też prawda. Mam nadzieję tylko że z tego wszystkiego wyjdzie konkretna całość trzymająca się kupy (co nie znaczy że musi być zgodna z wizją pisarza).
Liczę że będą ciekawi bohaterowie, kapitalna sceneria, efekty i że będzie fabuła wciągająca i tyle mi wystarczy.
@Jakchcesz ok, dlatego ja mam nadzieję że ten serial spełni to co wyżej napisałem. A niezgodności z prozą Tolkiena nie mają dla mnie znaczenia.
Poza tym ja w przeciwieństwie do tych jak to mówie psychofanów bedę oceniał serial po tym jak go obejrzę, a nie jak niektórzy już podali ocenę w skali od 1 do 10 po obejrzeniu zwiastuna i jeszcze pisali mi że po 2 minutowym zwiastunie mozna ocenić całość fabuły (czy będzie ciekawa czy nie).

0

@Bobo25
Oby to był kamyczek który stworzy lawinę :) Mam nadzieje, że ten serial to będzie najbardziej spektakularna wtopienie w historii. Dość kastrowania arcy mistrzowskich dzieł jak Wiedźmin czy teraz próba zabicia ojca chrzestnego fantasy w imię poprawności politycznej i innych modnych pierdów. Żałosne czasy, że wszędzie musi być czarny elf, krasnolud, plemię multikulturalne niziołków. Każdy musi siebie widzieć na ekranie umca umca. Nie mają w ogóle praw do Silmarillionu, to będą swoje lgbt historię pisać i inne tymcirymci jak postacie z 3 ery w 2. Galandriela prowadząca wojska, wiedźminka i xena wojowniczka księżniczka w jednym umc umc. Oby to wszystko im wybuchło w pysk ;) Jeszcze Shippey- historyk Tolkienista i najlepszy powiernik tego świata zwolniony, bo im mówił, że bezczeszczą dzieła Tolkiena, a Ci "Showrunnerzy" się powołują na współpracę z nim w wywiadach :v Oby to wszystko spektakularnie wywaliło ;) W ogóle komedia z tych show ruinerów, goście w cv nie mają kompletnie nic. Dobrali ich chyba tylko dlatego, że są nikim w świecie biznesu i zgodzą się na wszystko.

0

@Fantastyczny Chłopiec
Oby to był kamyczek który stworzy lawinę.
Mam nadzeję że ten serial będzie wciągajacy, ciekawie poprowadzony, z charakterystycznymi bohaterami, z akcją, z efektami specjalnymi, ze świetną scenografią. Że będzie świetny odzew od widzów za wyjątkiem psychofanów, których frustracja sięgnie zenitu.

Na pochybel psychofanom!

;))))

0

@Bobo25
Nie jestem psycho fanem :) Bardziej osobiście lubie wieśka albo gra o tron od Martina.
Cieszyłem się jak dziecko, że ruszają ten świat i to z takim budżetem.
Jednak brak poszanowania do materiału i robienie swoich multi kulti poprawno politycznych bzdur w wykreowanym świecie-jest modą niszczącą franczyzę za franczyzą . A takich dzieł nie powinno się ruszać, nie mając do nich praw.
Ani wygadywać takich rzeczy, że się zrobi najlepsze dzieło jakiego nie napisał Tolkien.
Szkoda, że jego syn nie żyje, nigdy by do tego nie doszło.

Przykre jest to, że świat już tak skretyniał, że są ludzie cieszący się z tego, że największe dzieła są kastrowane pod modłę mody.

Na pohybel wam, ludziom bez szacunku do materiału źródłowego :)

0

@Fantastyczny Chłopiec
"Ani wygadywać takich rzeczy, że się zrobi najlepsze dzieło jakiego nie napisał Tolkien."
A tak mówili????

zero własnej twórczości...
Takie to czasy na stały że wszystko chcecie odwzorywowywać. Nie można już nawet podejść do jakiegoś materiału i zrobić czegoś po swojemu...
Ten świat przestanie się rozwijać jak tylko będziemy czerpać z przeszłości nic nie zmieniając, nie wnosząc nic nowego...
Przykre to że sztuka filmowa ma przestać być sztuką, a jedynie służyć zaspokojenia jakiś wydumanych ego psychofanów...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?