La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1126 Culés

7

Wczoraj mieliśmy rocznicę zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. Mimo iż bombardowanie zabiło (tylko w pierwszej fazie) ponad 70 tys. ludzi, głównie cywilów tak atak ten, oraz kolejny na Nagasaki dnia 9.08.1945, z dużą pewnością uratował życie (w najgorszym wypadku) dziesiątkom tysięcy alianckim żołnierzom którzy w przeciwnym razie musieliby wykonać desant na główną japońską wyspę walcząc z fanatycznymi obrońcami do ostatniego naboju (albo i nie tylko naboju). Czy możemy to usprawiedliwiać? Naprawdę trudno odpowiedzieć (przynajmniej mi) bo znajdą się mocne argumenty na za jak i na przeciw. Faktem jest natomiast, że te dwa wydarzenia pozostają na razie jedynym bojowym wykorzystaniem broni atomowej i oby tak pozostało.
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @Kondziubarca @michal26 @Ojciec5tkidzieci

konto usunięte

2

@Kgorecki2500 Patrząc na to jak potoczyła się historia, to byłą świetna decyzja, choć wiem, że ciężko tak się mówi o ludobójstwie.

2

@Kgorecki2500 ludobójstwo i mordowanie cywilów zawsze jest złe i podłe.
Jesteśmy jednak tak ulokowani geopolitycznie, że przepuszczamy to przez palce.
I dobrze i niedobrze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?