- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 573 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Ilka
6
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 573 Culés
1
Złota Piłka to nagroda, której wartość merytoryczna jest w zasadzie żadna, bo przyznawana jest w drodze plebiscytu i to takiego, w którym nie obowiązują żadne kryteria. O tym, kto otrzyma Złotą Piłkę, często decydują ludzie, którzy nawet nie znają wszystkich nominowanych do tej nagrody. Zresztą same nominacje świadczą o tym, że w Złotej Piłce nie chodzi o nagrodzenie najlepszego piłkarza, ale o szum medialny wokół możnych piłki nożnej.
Złota Piłka przyznawana jest corocznie, także wtedy, gdy tak naprawdę nikt na nią nie zasłużył. Do Złotej Piłki nominuje się kilkudziesięciu piłkarzy, choć odpowiednio wysoki poziom prezentuje tylko kilku. Rzadko więcej niż trzech, a bywa, że nie ma nikogo, komu można by ją przyznać, nie deprecjonując samej nagrody.
Złotą Piłkę otrzymują głównie napastnicy. Jeśli otrzyma ją obrońca lub bramkarz, to tylko wtedy, gdy nie zasługuje na nią żaden napastnik. Rolą napastników jest zdobywanie goli lub chociaż asystowanie przy ich zdobyciu. Rola obrońców i bramkarzy jest zupełnie inna. Jak więc rzetelnie porównać poziom ich gry? Jak zrobić to, gdy nie określono żadnych kryteriów? Jeśli na Złotą Piłkę zasłużył Messi, to za co otrzymał ją Modrić? Jeśli na Złotą Piłkę zasłużył Cannavaro, to dlaczego nie otrzymał jej Neuer? Były lata, w których na Złotą Piłkę zasługiwało dwóch lub trzech piłkarzy, ale mógł otrzymać ją tylko jeden. Były lata, gdy nie zasługiwał na nią nikt, ale ktoś musiał ją otrzymać. Może czas, by taką nagrodę przyznawać tym, którzy prezentują najwyższy poziom, a nie przyznawać jej tylko za to, że ktoś był najlepszy wśród średniaków.
Złota Piłka dla Benzemy, będzie nagrodą dla średniaka, który nie potrafił wyjść z cienia Ronaldo i dotąd niczym szczególnym się nie wykazał. Ciekawe, że takich problemów nie ma Vinicius. Jeśli Złotą Piłkę otrzyma napastnik, dla którego szczytem osiągnięć jest 27 goli w sezonie ligowym, to dlaczego nie miałby jej otrzymać Lewandowski, który nie ma problemu z przekroczeniem 30, a ostatnio zdobył ich 35? Co tak naprawdę wart jest napastnik, który pokazuje się w LM, ale nie potrafi wykazać się w lidze? To, że Real wygrał LM, to też bardziej zasługa Courtois, a nawet Rodrygo.
4
@barejant Kompletnie się nie zgadzam. Jakimś dziwnym trafem nagrodę wygrywają zawsze jednostki wybitne, a ewentualne podważanie ich nie zmienia faktu, że grali wyjątkowo dobre sezony.
Benzemę dyskredytujesz w sposób absurdalny. Więc jeśli to ludzie o Twoim pojęciu o piłce mieliby decydować o "obiektywnych" wynikach Złotej Piłki, to zdecydowanie lepsza jest obecna formuła. Wg niej Benzema był najlepszy, bo taki rzeczywiście był.
Gdzie jest Benzema, a gdzie Ronaldo bez Benzemy to wszyscy doskonale widzimy.
1
@barejant Nie ma to jak nazywać średniakiem Benzema, który jest drugim strzelcem w jednym z najlepszych klubów świata, gość który prowadził grę przez cały sezon w Realu jest nazywany średniakiem. Zobacz ile goli strzelił w fazie pucharowej LM, przeciwko jakim drużynom i jaki miał wpływ na grę przez cały ten rok i zastanów się kogo nazywasz średniakiem
0
@barejant ty powinieneś zmienic nick na bajerant...
0
@Comentateiro
Jeśli oceniać piłkarzy w skali 1-10, to w ostaniej dekadzie na 10 zasłużyli tylko Messi i Ronaldo. Nieco za nimi, ale jednak za nimi, plasuje się Lewandowski, którego oceniłbym na 9. W tej sytuacji Benzema nie zasługuje na więcej niż 7. Dla mnie to średniak.
Porównując osiągnięcia Lewandowskiego i Benzemy, nie można nie uznać, że Lewandowski jest o klasę lepszy. W czasie gry w Bayernie Lewandowski zagrał w 253 meczach ligowych, w których zdobył 238 goli. Zagrał też w 78 meczach LM, w których zdobył 69 goli. W tym samym okresie Benzema zagrał w 256 meczach ligowych, w których zdobył 147 goli, i również w 78 meczach LM, w których zdobył 50 goli. W ostatnim sezonie wyniki Lewandowskiego to 34 mecze w lidze i 35 goli oraz 10 meczów w LM i 12 goli, a Benzemy - 32/27 i 12/15.
Po odejściu z Realu Ronaldo dla Juventusu zdobył 81 goli w lidze i 14 w LM. Benzema w tym czasie odpowiednio 65 i 15. Dopiero w ostatnim sezonie Benzema miał lepsze statystyki od Ronaldo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Ronaldo grał w MU. W ciągu trzech lat, gdy Ronaldo nie było już w Realu, Benzema nie miał znacząco lepszych wyników od tych, które osiągał u boku Ronaldo. Lepsze wyniki w jednym, ostatnim sezonie nie zmienią tego, że Benzema to piłkarz średniego poziomu.