- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1071 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1071 Culés
1
Zauważyłem ciekawą przypadłość. Większość tutaj piszę, że BVB jako jedyne może konkurować z Bayernem. To ciekawa opinia, natomiast (nie piszę tego jak fan RBL mimo że nim jestem) Lipsk już przeskoczył BVB i to jakiś czas temu i tylko RBL może na dłuższą metę rzucić wyzwanie Bayernowi, zaryzykuję tezę, że to właśnie Lipsk będzie drużyną które zdetronizuje Bayern.
0
@Freudysta To ja nie zaryzykuje i powiem, że przez następne 10lat nikt nie odbierze mistrzostwa Bayernowi. A RBL czy BVB będą czasem może wygrywać z Bayernem pojedyncze mecze, ale finalnie nigdy nie dotrzymają tempa w lidze.
0
@Freudysta Większość tutaj pisze, że Bayern nie ma konkurencji.
2
@Freudysta Tego przeskoczenia jakoś nie widać.
0
@Freudysta Nie, większość tutaj pisze że Bayern nie ma konkurencji w Bundeslidze xD
0
@MesQueUnClub96 do 2030 roku, Bayern zostanie zdetronizowany. Wystarczy zobaczyć na ostatnie lata poziom jest wyrównany jednak z lekką przewagą RBL.
0
@Freudysta Kolega chyba cztery lata młodszy ode mnie, bo cztery lata temu również poddałem w podobny hurraoptymizm.
1
@Khajio ja tuż przed 30 wieć sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ; p
0
@Freudysta Czyli szybciej zderzyłem się z brutalną rzeczywistością od ciebie. :D
Ale już tak bardziej serio. Moim zdaniem Lipsk jeszcze tego nie dokonał, mimo że od dwóch lat co moment sam głoszę o ich lepszej kadrze czy lepszym trenerze (Nagelsmann). Logika nakazywała postawić znak większości po ich stronie, ale kilka lat temu moje marzenia prysły jak bańka, gdy nadeszła brutalna rzeczywistość. Był moment, gdy Bayern był połknięcia za Kovaca. Neuer miał poważne problemy z formą, Goretzka był na wylocie z klubu, Thiago też za dobrze nie stał, Muller przez konflikt z nim też był pod formą, kibice trzymali kciuki za wytransferowanie Comana gdziekolwiek, Alaba przegrywał rywalizację ze skrzydłowym z Kanady, Gnabry dupy nie urywał. Z drugiej strony Dortmund, który kupił wybranego najlepszym skrzydłowym ligi Hazarda, Brandt z oceną 2.1 (!!!) za poprzedni sezon, powrót Hummelsa po zostaniu wybranym najlepszym stoperem Bayernu w drugiej rundzie. I co? Nico. Bayern ma coś na zupełnie innej półce względem reszty, czyli mentalność. Nawet jak grali gówno, to na najważniejsze mecze wychodzili jak taran. Ten klub ma w sobie to coś, przez co zawsze będą zagrożeniem, nieważne w jakiej formie jesteś ty czy rywal, w sprawach mistrzostwa czy reputacji nie biorą jeńców. Zaraz za nimi jest Borussia, która na ich tle wygląda ubogo, ale jak dochodzi do rywalizacji z kimkolwiek z górnej części tabeli, to i wfista Terzic z dziadkiem Favrem potrafili gnębić Lipsk, Leverkusen czy inne drużyny z czołówki. Mogę się mylić, bo to jest z pamięci, ale Lipsk bodajże wygrał z Dortmundem trzy razy, w tym dwa razy za rocznego panowania Rosa. Wychodzi jedna wygrana na pięć lat. Klub uważający się za drugą siłę powinien jednak sprowadzać do porządku przeciwnika o to miano w miarę regularnie. Lipsk jest na dobrej drodze, ale muszą, co ja za herezję teraz napiszę, przeskoczyć mentalnie Borussię.