La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1166 Culés

2

Generalnie ten mecz trochę bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że:

1. Na przestrzeni całego sezonu nie możemy grać triem Busquets - Gavi - Pedri, gdyż Busquets nie dojeżdża coraz bardziej w praktycznie każdym aspekcie, a Gavi i Pedri będą mieli po prostu lepsze i gorsze momenty, co jest oczywiste - tym charakteryzuje się młodość, więc moim zdaniem zostawienie De Jonga lub transfer Silvy jest must have, nic pomiędzy.

2. Powinniśmy się postarać o wzmocnienie prawej i lewej obrony i absolutnie nie sprzedawać Desta jeśli nie uda się nikogo sprowadzić na PO, ponieważ sezon jest długi, a Araujo moim zdaniem totalnie tam nie pasuje mimo paru świetnych meczów, musimy tam mieć nominalnego zawodnika.

3. Ta drużyna będzie potrzebować trochę meczów by się zgrać z lepszymi drużynami. Xavi dobrze mówi - potrzebna jest cierpliwość. Dziś osobiście podczas meczu jej nie miałem, bardzo mnie irytowała niedokładność i wręcz niechęć do gry u paru zawodników, ale trzeba też brać pod uwagę okoliczności: było podobno bardzo gorąco co również miało na to wpływ.

Reasumując: mimo wszystko wstydliwy wynik i dużo minusów, ale myślę, że kolejne mecze będą po prostu lepsze. To musi się bardziej zgrać ze sobą i na to liczę. Plus następne mecze to pewnie będzie po prostu lepsza pogoda :)

0

@macio_944 Gavi zdecydowanie najsłabszy z 3-ki, ale krytykujesz Busiego, dalej nie czytam szkoda czasu

2

@macio_944 zgadzam się w 100%.
Dodalbym jeszcze to, że Raphninha raczej na LN się nie sprawdzi. Zawodnik wybitnie na jedną pozycję.

3

@tbas
Nazywajmy rzeczy po imieniu, Gavi powinien siedzieć na ławce, oprócz walki nie oferuje nic. Busquets wiadomo szybkościowo to ja jestem od niego żywszy, ale z piłka dalej coś tam ogarnia, chociaż gdyby to odemnie zależało to Busquets by na ławie siedział.

A jeszcze dodam, ze jedynym minusem według mnie to jest tylko wynik. Gra była dobra, byliśmy dużo lepsi od rywala.

0

@tbas bo Gavi ma 17 lat i wiadomym jest, że będzie miał wahania. Od Busquetsa wymaga się więcej. Dzisiaj Busquets nie pokazał dosłownie nic, a do tego osłabił zespół w końcówce. Jak go nie krytykować? Gavi zagrał 55 minut i ewidentnie to nie był jego dzień, ale wielkich błędów też nie popełnił.

0

@ObiektywnyKibic121 a gra Busquets-Pedri-De Jong?

0

@tbas Busquets był bardzo niedokładny dzisiaj i wiele razy po prostu za wolny. To mu się coraz częściej będzie zdarzać.

@michal26 Busquets-Pedri-De Jong wyglądałoby na papierze bardzo spoko. No ale zobaczymy, to dopiero początek. Liczę, że wszyscy się ogarną i trochę tłumaczę ten dzisiejszy mecz temperaturą, bo podobno było masakrycznie dziś w Barcelonie.

0

@michal26 A czyli Busi w sumie lepszy, ale wymagania większe to słabszy. Ma to sens

0

@michal26
I tutaj jest ciekawe, dla mnie De Jong gra najlepiej jak jest rozgrywającym i on zabiera piłkę od srodkowych obrońców, tak jak grał w Ajaxie. W Barcelonie się od niego oczekuje bycia jakimś box to box, czy wbiegania w pole karne. Aczkolwiek Busquets - Pedri - De Jong wyglada najlepiej na papierze. Mi się marzy De Jong - Pedri - Bernardo, ale nie ma szans na to.

0

@tbas nie to powiedziałem. Obaj zagrali słabo, ale Busquets dodatkowo osłabił zespół. Samo to już powoduje, że nota idzie o 2 w dół. Sumarycznie był słabszy od Gaviego a w dodatku Gavi ma mniejsze wymagania, bo jest pieprzonym dzieciakiem jeszcze i nie możemy od Niego wymagać więcej. Xavi widział co się dzieje i powinien ściągnąć go od razu po pierwszej połowie. Bezproduktywny.
Busquets zwyczajnie nie dojeżdżał. Ciągle brakowało szybkości. Był o krok za wolny i w dodatku fatalne podania crossowe...

0

@michal26 W następnym go nie będzie. Pogadamy o następcy jak zagrał

0

@macio_944 Rayo też grało w tej samej temperaturze. Skoro De Jong mógł grać dobrze, to inni też mogli. Brakowało zgrania i może presja ich zjadła. Wielu zagrało po prostu słabo. No i mówię. Na Gavim nie można opierać gry i tłumaczyłem parę dni temu dlaczego. To jest 17 latek. Nie można opierać się na takich młodych piłkarzach i nie można go zajeżdżać. De Jong MUSI pozostać czy to się niektórym podoba lub nie.
Bardziej mnie martwi występ Kessiego, który wyglądał na Songa ver. 2.0. problem z myśleniem krótko mówiąc.
Uważam, że Xavi popełnił błąd i nie zdjął Busquetsa, gdy ten miał żółta kartkę. Trzeba było wprowadzić Pjanica, który by cokolwiek rozgrywał.
Ogólnie koncepcja trójki: Pedri-Pjanić-De Jong też mi się podoba.

0

@ObiektywnyKibic121 są na to szanse, jak Laporta się wkurzy xD
A tak na poważnie - dokładnie tak. De Jong jest zawodnikiem, który naprawdę potrafi rozgrywać. Ogólnie świetnie gra wtedy, gdy odbiera piłkę z obrony i biegnie z nią 40 metrów i rozgrywa do skrzydła, lub zagrywa prostopadłą. W KOŃCU ma do tego kolegów. Liczę, że wykorzysta się w końcu jego ogromny potencjał.

0

@tbas no właśnie nie wiem czy za drugą żółtą też jest zawieszenie? Nie pamiętam tych przepisów

1

@michal26
Dokładnie, a tutaj ludzie oczekują od De Jonga gry którą on nigdy nie słynął i później pretensje ze gra słabo. Od jego transferu zawsze mówiłem, ze to powinien być zastępca Busquetsa (ewentualnie Nico za sztangę)

0

@ObiektywnyKibic121 dokładnie tak. De Jong powinien być SPD, ale bardzo ofensywnym. Świetnie sobie radzi w takiej roli

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?