La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1177 Culés

17

NASA
"Panuje błędne przekonanie, że w przestrzeni kosmicznej nie znajdziemy żadnych dźwięków, jako że większość kosmosu to próżnia, w której fale dźwiękowe nie mają jak podróżować. Gromada galaktyk zawiera jednak tak dużo gazu, że udało nam się znaleźć autentyczny dźwięk. Dzięki wzmocnionej wersji, zmiksowanej z innymi danymi, możemy tym samym usłyszeć czarną dziurę."

13

@fart Kosmos to jedyna rzecz która potrafi mnie zachwycić i przerazić jednocześnie, masakra. :D

7

@fart Dźwięk równie mroczny jak sama nazwa :P

3

@marcin62 @norbi77 Ciary jak się tego słucha. Piękne i przerażające jednocześnie. ;)

konto usunięte

2

@fart jest napisane, że z inną data zmiksowali, wspominali z jaką?

1

@CryMeARiver Z tego co przeczytałem NASA podaje, że projekt obserwowania czarnej dziury były od 2003 r. Pierwsze obserwacje gromady w Perseuszu były rejestrowane przez teleskop Hubbla. Do tego wspomagany przez teleskop radiowy Atacama w Chile i inne teleskopy stworzyły coś na wzór "mapy sonicznej". Nie potrafię tego wyjaśnić bo to dość zawiły język a nie chcę wprowadzić w błąd. ;)
Innymi słowy to co słyszymy jest zbiorem danych zebranych na przestrzeni lat przez różne Teleskopy : Hubbla + urządzenia naziemne jak ten w Chile. ;)

konto usunięte

1

@fart o kurcze, ale fajnie to napisałeś! Dzięki :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?