La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 590 Culés

0

Alpiniści - ludzie z pasją i nieznający strachu. Taki mały fragment z wyprawy zimowej na Sziszapngmę (8027m) z 2003 roku:

...powstały obozy I i II, aż wreszcie III na wysokości 7100 m. Powyżej jedynki ściana stawała się bardziej stroma. Lodowa półka, na której postawiono dwójkę, była tak wąska, że jedna trzecia namiotu wisiała nad przepaścią. Choć pozostałe 2/3 stały na solidnym podłożu, wspinacze nie mieli odwagi wypinać się z asekuracji, więc biwaki były właściwie wiszące. W trójce było równie niebezpiecznie, na dodatek temperatura spadała do minus 41 stopni.

...widok rzeczywiście okazał się wspaniały, jednak na otwartej przestrzeni, jaką mieli przed sobą, byli narażeni na uderzenia wiatrów prądu strumieniowego. Wciąż mieli do przejścia pięćset metrów przy wietrze osiągającym prędkość 150 km/hi temperaturze
-52 stopni Celsjusza.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?