- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1276 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
167
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1276 Culés
31
"Premier Mateusz Morawiecki: "Zwiększamy płacę minimalną o 19,6%".
Ten sam premier Mateusz Morawiecki: "Ci, którzy proponują podniesienie wynagrodzeń o 20%, to są twórcy inflacji. Oni proponują taki scenariusz, z jakim mieliśmy do czynienia w Turcji. Rok temu Turcja to inflacja na poziomie 12-15%. Brzmi znajomo? Dziś Turcja to inflacja 60%. A więc ci, co proponują takie recepty, chcą doprowadzić do hiperinflacji. Dlaczego? Zapytajcie ich".
To pytamy. Dlaczego chcecie doprowadzić do hiperinflacji? Czemu chcecie, żeby Polska poszła drogą Turcji? Kierunek jest prosty. Co wydarzy się, gdy podniesiemy wynagrodzenia o 20%? Wzrosną koszty przedsiębiorstw (które i tak znacznie wzrosną przez skok cen prądu), które doprowadzą do wzrostu cen, czyli do inflacji. Wtedy wyjdzie premier i powie, że ceny wzrosły, więc trzeba znowu podnieść wynagrodzenia. Po czym firmom wzrosną koszty, przez co trzeba będzie podnieść wynagrodzenia, przez co wzrosną koszty...
Nazywa się to spirala płacowo-cenowa i właśnie tam nas premier prowadzi.
Idziemy pełną parą w bardzo złym kierunku. Ratuj się kto może."
Sławomir Mentzen.
To jakaś masakra. Nieroby dostają wzrost wynagrodzeń, chociaż od 20 lat się nie rozwinęli i nie zrobili nic, by mieć np. Podwyżki, a Ci co mają trochę więcej, tylko będą tracić. Po co się uczyć i rozwijać?
3
@koksik2700 super że ludzie pracujący to dla ciebie nieroby
0
@koksik2700 Pan premier dba tylko o swój elektorat.. chociaż myślę,że w dłuższej perspektywie wyjdzie im to na szkodę
1
@ChampionLW sorki, ale jeśli ktoś w ogóle się nie stara. Olewa obowiązki, ale czy się stoi czy się leży minimalna się należy. No to sorki, żeby pół życia cieszyć się na podwyżki minimalnej.
8
@koksik2700 Nieroby? Właśnie Ci z minimalną często więcej robią pożytecznego od tych co mają pensje 4/5k netto
0
@Medium to dziwne, że im pracodawca nie płaci więcej. Dostajesz tyle, ile warta jest Twoja praca. Czemu nikt nie powalczy sam o podniesienie swojego wynagrodzenia tylko czeka na wzrost minimalnej?
8
@koksik2700 Są prace takie jak jazda śmieciarka, gdzie pewnie wypłata jest w tym przedziale, a tacy ludzie robią najbardziej pożyteczna robotę dla społeczeństwa i nie jest to lekka praca, ich też nierobami nazywasz? Co za myślenie. Można zarzucić komuś, że nie ma innych umiejętności, czy na niczym się nie zna, ale nazywać takich ludzi nierobami? Weź pomyśl dwa razy. I jak widzisz to nie ludzie czekają tylko rząd takie działania podejmuje jakbyś nie zauważył.
0
@Medium A powiem ci, że widziałem ogłoszenie na śmieciarkę w Poznaniu i zarobki 4-4,5 k na rękę. Byłem w szoku i nie mówię o kierowcy.
1
@Medium milion razy bardziej będę szanował gościa, który dyma całe życie w gówno robocie za gówno pieniądze i jedyne co ma to podwyżka minimalnej niż patologie siedząca na zasiłkach i ciągnących tylko pieniądze. Ha tfu na nich.
Wzrost minimalnej to tragiczny pomysł...