La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1646 Culés

4

Ostatni wątek, który jeszcze sobie pozwolę napocząć, bo lubię dyskutować na różne tematy (niekoniecznie tylko na sportowo) i myślę że nikogo nie obrażam tym, że mam takie zdanie, a nie inne.

Nie wiem jak jest/było w innych województwach, ale biorąc pod lupę Śląsk - Ukraińcy jeździli za darmo przez ok. pół roku. Na samym początku wystarczył tylko... paszport.
I tak, nagle połowa Ukraińców mieszkajaca w Polsce po 5-10-15 lat przypomniała sobie o paszporcie i wyglądało to tak, że ktoś kto całe życie mieszka w PL siadał do pociągu i pokazywał paszporcik - i cyk, pracownik musiał mu wydrukować bilecik gdzie sobie zażyczył. Bardziej kuriozalna sytuacja? Osoba z MOŁDAWII, który ma paszport ukraiński - także miała za darmo. Trwało to nie powiem wam dokładnie ile, ale na pewno ponad miesiąc czasu, bo po miesiącu zaczęły się pojawiać coraz to nowa uwarunkowania.
Ostatecznie było tak, że musiał być paszport, ALE z pieczątką, że przekroczyło się granicę po jakimś tam czasie i za darmo miały wyłącznie kobiety, dzieci do 18 roku życia, mężczyźni po 60 roku życia i inwalidzi (obie płcie).
Jak to wyglądało w praktyce?
Na trasie Wisła - Katowice każdego dnia potrafiło się przewijać kilkuset Ukraińców, który podróżowali dosłownie każdego dnia (jechali pierwszym kursem, a wracali ostatnim z pełnymi torbami różnych rzeczy), reasumując - większość albo brała do siebie jak najwięcej, albo po prostu organizowali sobie wycieczki i to nie tylko do Katowic, ale w sumie po całej Polsce)
Po wyczekiwanym przez wielu powrocie do normalnego traktowania wszystkich - aktywność na Wiśle spadła o jakieś 90 procent i z pełnego autobusu (czyt. ok 50 osób) zrobiło się np. 10 osób.

Aktualnie wielu Ukraińców nadal jeździ pociągami, ale sporo nadal w zaparte nie stosuje się do tego, by np. kupić bilet, albo zgłosić się do obsługi po bilet, mimo że każdorazowo zwraca się im uwagę, że trzeba to robić.
Jak kogoś ciekawi jakiś wątek ukraińsko-pociągowy, to mogę się jeszcze podzielić co tam wiem lub jakimś spostrzeżeniem :-)

0

@okiemtypera_lucaxx95 Czy jakiś Ukrainiec wyrządził Ci krzywdę? Tak to wygląda, bo tak na nich usiadłeś

0

@TR3YWAY analizowałem sobie mecz Szkocja - Ukraina i po prostu dziele się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tych drugich. Żadna z opisywanych jak dotąd sytuacji nie zawierała w sobie informacji o tym, że zostałem skrzywdzony czy źle potraktowany przez osobę z Ukrainy. Jestem zdania, że warto nie raz skrytykować jakieś złe, głupie zachowania :-)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?