- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 879 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Luciano99
16
@FcPortoFan1999 napisał, że nie ma gola dla Ghany, a jak gol został uznany po Varze, to usunął... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 879 Culés
3
Czytam, że sondaż pokazuje, że 35,9% ludzi w Polsce chce głosować w PiS.
Czyli co 3 mijana osoba na ulicy to .............. patentowy
2
@Comentateiro no tragedia. ale nie mniejsza, ze taka proruska konfederacja ma spore poparcie wsrod mlodych, nawet na la rambli xD
1
@Comentateiro no...co szósta, bo frekwencja na 50%.
Ale prawda. Jest to porażające. Pokazuje to, że demokracja sensu nie ma. Wystarczy kupić głąbów ich własnymi pieniędzmi. Ludzie są wygodni i to tylko dowód.
Pieniądze z ciężkiej pracy? A komu to potrzebne?
Lepiej dostać za darmo z MOPSu czy Urzędu Miasta, czy innego organu.
Tak jest niestety..
10
@FioletoweOczy zawsze mnie to fascynowało na jakiej podstawie twierdzi się, że mają proruskie poglądy. Widziałeś ich z rosyjskimi flagami? A może agitowali, by popierać Putina, etc?
Nie widziałem czegoś takiego. Jedyne co można im (a raczej ich sympatykom) zarzucić, to to, że w całym tym konflikcie zza wschodnią granicą, nie popierają całkowicie Ukrainy i nakręcają antyukraińskie nastroje. Czy to słusznie? Historia pokaże, ale raczej nie.
I w całej tej...dziwnej narracji, przyciąganiu wszelkiej maści oszołomów, czy wywodom Korwina, czy Brauna, dalej są trzy półki wyżej od takiego PiSu
4
@Comentateiro Niekoniecznie, władza neoliberalna niespecjalnie interesuje się ludźmi ze wsi, starszymi czy nawet pogardza katolikami, których tu przecież jest większość.
Nic dziwnego, że część ludu upatruje swojego interesu (mniejsza o to czy słusznie) w ramionach PiSiorów.
Poza tym, tu nie chodzi tylko o namacalne korzyści. W Polsce jest przeogromny spór o tożsamość, religię itp. W takiej sytuacji wiadomo, że ludzie starsi próbują się bronić, atakując nowe trendy i władze z tego klimatu.
To normalne zachowania społeczne, dzisiejsi młodzi tez kiedyś będą mieli 60lat, i ciekawe jakie będą mieli miny, kiedy świat zacznie ogarniać ferajna z podkręconymi czipami w głowach, lepsza, młodsza i chcąca koniecznie wypier...ić starych z siodła.
To trochę spór konserwatyzmu z progresywizmem.
2
@michal26 Zakładam, że przy dowolnej frekwencji co trzeci to pisior.
Nie poszedłbym tak daleko by stwierdzić, że demokracja nie ma sensu. Wręcz przeciwnie, tylko demokracja ma sens. To, że czasami się wywróci i ma perturbacje, wcale jej to nie dyskwalifikuje.
Oczywiście, pełna zgoda, że pieniądze powinny płynąć z pracy, ale widać przekupna patoczęść społeczeństwa, podkarmiana sukcesywnie papką ideologii dla nierozgarniętych dziobaków-połykaczy sądzi inaczej.
Brak refleksji, brak wyobrażenia czym rządy PiSu się mogą zakończyć, brak zastanowienia, skąd inflacja, skąd raty kredytów ponad 100% wyższe. Dramat
1
@michal26 Wpisywanie się w nurt prorosyjskiej narracji to właśnie ten przejaw sprzyjania Putinowi. Tego w ogóle nie powinno być, a Konfa robi to jeszcze w obleśny, śliski sposób.
I podobnie jest z podskórnym rasizmem, antyfeminizmem, prokościelnością
0
@RosjaninBut Z pewnością, szkoda jednak, że to społeczeństwo aż tak zdurniało, stając się z braćmi Węgrami ostojami wstecznictwa w Europie.
Przyjmuję to co napisałeś, żałuję, że ten wylew ciemnogrodu konserwatywnego (dla mnie to konserwatyzm patologiczny) nie obejmuje rozsądnych 10-15 %.
To jakaś inwazja dinozaurów. Moje zmartwienie, czy z odejściem tych dinozaurów to się zmieni, czy lud discopolo nasącza swoimi uprzedzeniami młodsze pokolenia.
3
@Comentateiro Obawiasz się o nasączenie uprzedzeniami przez dinozaurów?
Myślę, że druga strona obawia się nasączenia neo-liberalno-lewicową głupotą, rasizmu w stronę wierzących i mieszkających na wisi, kompletnego braku szacunku do kogokolwiek i czegokolwiek innego niż korporacyjno-liberalny mainstream.
To, co często reprezentują ludzie związani i zafascynowani tym światem korpo, to rasizm kulturowy w czystej postaci, zaprzeczenie demokracji takie same jak podrygi PiSiorów.
Ludziom starszym i mającym często ciężki życie, należy się minimum szacunku, szczególnie, że to oni musieli przyjąć na siebie największe gówno przemiany systemowej.
Zostawisz ich na pastwę neoliberałów, to ich zwyczajnie zadeptają - politycznie, kulturowo, finansowo.
W Polsce za czasów Tuska, zaczęło kształtować się pogardliwe podejście do
ludzi utożsamiających się z bardziej konserwatywną linią, wystarczy przypomnieć, że Pan Premier gadał o moherowych beretach, które trzeba w końcu wyłączyć.
Kur..a, premier kraju, mówiący moherowe berety o ludziach starszych, którym taką tożsamość nadało przecież nasze państwo.
Łatwo się feruje wyroki, patrząc tylko z własnej/jednej perspektywy.
Spoglądając na całość i interes każdego, wszystko wygląda zupełnie inaczej.
0
@RosjaninBut Nie spodziewaj się po mnie empatii dla moherów kontrolujących nieswoje macice. To jeden przykład patologii toczącej te środowiska. Jest wiele wiele innych, znam to z pierwszej ręki.
Lud ciężko pracujący nie musi kontrolować młodych poprzez narzucanie im staroświeckiego sposobu życia. Dla mnie na szacunek absolutnie nie zasługuje ktoś, kto gotuje młodym piekło życia w Pisolandzie, chodzi do Kościoła tuszującego pedofilię i odmawia kobietom pomocy medycznej.
Ponieważ sam w dobie przemian żyłem w dużej biedzie z rodzeństwem i mamą po śmierci taty, mam wywalone na przeżycia tych staruszków pisowskich. I bieda nie skrzywiła mnie w stronę pisowskiej patoli.
Nie wiem co złego jest w moherowych beretach? To chyba ta nadwrażliwość pisowskich wyborców. Można nazwać ich bardziej obrazowo "sektą, która popiera gwałty na dzieciach, nie rozliczając organizacji, która w tych ciężkich przestępstwach się specjalizuje". Prawda, że trafnie?
Naprawdę, nie wymagaj ode mnie dla tych ludzi szacunku, nie mam go za grosz.
0
@Comentateiro Oczywiście, zapędy konserw do kontrolowania czyjegoś życia, trzeba tępić i nie dać się im załatwić. Niefartownie, strona która z tym walczy tak zawzięcie, sama jest spartolona do bólu i wcale nie lepsza.
Dlatego mamy taką zadymę, gdyby jedni byli wyraźnie bardziej życiowi i sensowni, to nie byłoby aż takiego problemu.